Książka o pierwszej wizycie grupy Marillion w Polsce

Artur Chachlowski,

27 marca 2017r.  jest datą światowej premiery wyjątkowego wydawnictwa opracowanego w formie kolekcjonerskiego boxu pt. „MARILLION 1987. THE IRON CURTAIN”.  Publikacja w wersji polskiej i angielskiej ukazuje się po 30 latach od pamiętnych koncertów zespołu za tak zwaną „żelazną kurtyną”.

Zespół przybył do Polski wiosną 1987 roku, w przededniu wydania znakomitej płyty pt. „Clutching At Straws”. Była to jedyna w historii zespołu wizyta w tej części podzielonego politycznie świata. Odbiła się szerokim echem nie tylko muzycznym w środowisku muzycznym – ekipie towarzyszyli reporterzy poczytnego „Q Magazine, ale i przede wszystkim została ona na długo zapamiętana przez samych muzyków, jak i fanów zespołu.

W 1987 roku zespół Marillion przygotowywał się do światowej trasy promującej nowy album. Wytwórnia EMI skorzystała z zaproszenia państwowego przedsiębiorstwa PAGART i na jedenaście dni wysłała swój zespół do kraju, gdzie nie można było oficjalnie zakupić jego płyt. Wydawało się, że to idealne miejsce, by w spokoju „ograć” nowy materiał, przetestować sprzęt i przygotować się do wielomiesięcznego światowego  tourne. Okazało się, że nad Wisłą Marillion zmuszony był skonfrontować się z najbardziej gorącą publicznością w historii swojej działalności, a także, co tutaj ukrywać - z wieloma zaskakującymi sytuacjami, które wynikły z ówczesnych różnic kulturowych i politycznych. Z całości wyłania się fascynująca opowieść o tym, jak rodziła się obustronna sympatia na linii Marillion – Polska.

Na potrzeby publikacji wypowiedzieli się: John Arnison (menadżer Marillion w 1987 roku), Mark Kelly (Marillion), Ian Mosley (Marillion), Fish (ówcześnie Marillion), Cori Josias (chórki na trasie w 1987 roku), David Hepworth (w 1987 roku dziennikarz brytyjskiego „Q Magazine”), Andrzej Marzec (ówcześnie PAGART - organizator koncertów Marillion w Polsce), Roman Rogowiecki (dziennikarz muzyczny – tłumacz oraz opiekun Marillion podczas podróży do Polski w 1987 roku), Katarzyna Palarska (prowadząca w latach osiemdziesiątych pierwszy w Polsce fan klub Marillion).

Box zawiera:

- książkę zawierającą wspomnienie koncertów oraz liczne reprodukcje artykułów prasowych z 1987 roku, setlist z koncertów, zebranych specjalnie na potrzeby publikacji wypowiedzi oraz wiele niepublikowanych zdjęć. Książka ukazuje się w Polskiej i Angielskiej wersji językowej

- plakat z koncertów w Gdańsku (wierna reprodukcja w skali 1:1)

- komplet sześciu biletów na wszystkie polskie koncerty (wierna reprodukcja w skali 1:1)

- backstage pass obowiązujący na polskiej trasie (odtworzony w skali 1:1 - forma zawieszki)

- backstage ekipy technicznej obowiązujący na trasie w 1987 roku (wiernie odtworzony w skali 1:1 w formie naklejki)

- unikalne i niepublikowane zdjęcie Andrzeja Kiełbowicza przedstawiające zespół pod krzyżami „poznańskiego czerwca” (jego historia nawiązuje do wydarzeń opisanych w książce) w eleganckiej oprawie passpartou,

- całość zapakowana w estetyczne numerowane pudełko z kartonu powleczonego bawełną w kolorze lawendy i o lawendowym zapachu

Patronat nad Publikacją objęły autoryzowane Fan Kluby Marillion (The Web Poland) oraz Fisha (The Company Poland).

Box jest numerowany i ściśle limitowany – jego nakład to 500 egzemplarzy. Dostępny jedynie w sprzedaży internetowej na stronie: theironcurtain1987.com oraz na stronie  wydawnictwa: wydawnictwoc2.pl  i wybranych serwisach aukcyjnych. Można go nabyć, także podczas spotkań promocyjnych.

WYDAWCA:

Wydawnictwo C2. powstało z pasji do sztuki, fotografii i muzyki. Starannie pracuje nad połączeniem w jedną spójną całość szeregu zabiegów artystycznych i edytorskich, będących elementami sztuki poligraficznej. Wydawnictwo C2 ma na swoim koncie kilkanaście publikacji wydawanych przede wszystkim w limitowanych nakładach o tematyce muzycznej, głównie z kręgu jazzu oraz rocka.

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel.: 601777508

marillion ksiazka XXX

MLWZ album na 15-lecie