Jen Cloher prezentuje video do "Regional Echo"

Artur Chachlowski, Jen Cloher prezentuje video do "Regional Echo"

„Regional Echo” to kolejny singiel zapowiadający czwartą płytę Jen Cloher zatytułowaną po prostu „Jen Cloher”, która ukaże się 11 sierpnia br. Do utworu powstał klip, który można zobaczyć po rozwinięciu newsa.

"Regional Echo" opowiada o skomplikowanym związku Jen z rodzinną Australią. Tytuł „Regional Echo” jest zainspirowany australijskim poetą Lesem Murray'em. To jeden z najpiękniejszych utworów na albumie. Maluje niekończący się krajobraz, który zapiera dech w piersiach. Jen opowiada: „Dorastałam w Adelaidzie, na południu Australii. Latem czuło się ciepło z pustyni. Czuło się, że jest nie jest to wieś, ale nie było atmosfery metropolii. Nikt nie mówił o marzeniach i by je realizować”.

Klip do utworu „Regional Echo” został nakręcony oczywiście w Australii. Jen mówi: „Nasz basista, Bones Sloane, dorastał w Goulburn, pomiędzy Canberrą i Sydney. To miejsce znane z przemysłu pasterskiego, ale większość osób kojarzy je z Big Merino, ogromną owcą z betonu. Zapytałam Bonesa czy moglibyśmy odwiedzić jego rodzinę i nakręcić tam klip. Użyłam życia w małym miasteczku jako większej metafory, małego myślenia - jest coś w naszej narodowej psychice, co powoduje, że jesteśmy mali”.

Utwory na płycie „Jen Cloher”:  

  1. Forgot Myself
  2. Analysis Paralysis
  3. Regional Echo
  4. Sensory Memory
  5. Shoegazers
  6. Strong Woman
  7. Great Australian Bite
  8. Loose Magic
  9. Waiting in the Wings
  10. Dark Art

Teledysk można obejrzeć tutaj:

 

MLWZ album na 15-lecie