Sonbird wygrywa Festiwal Supportów i zaprasza na jesienne koncerty

Artur Chachlowski, Sonbird wygrywa Festiwal Supportów i zaprasza na jesienne koncerty

Tak, to już pewne - żywiecki zespół Sonbird zwycięzcą tegorocznej edycji Festiwalu Supportów! Zespół przebył z impetem wszystkie etapy konkursu i wywalczył kontrakt sponsorski warty 40 tys. złotych, dzięki któremu spełnienią się ich marzenia o wydaniu debiutanckiej płyty.

W minioną sobotę, 2 września, Sonbird wystąpił z zespołami Organek i KULT na najwyzej polóżonej scenie w Polsce - na Gubałówce w Zakopanem. To był ostatni etap kilkutygodniowej walki o głosy, w której wspierali ich uznani artyści - m.in. Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, zespół happysad, Marcelina, czy Margaret.  Promując swój udział w konkursie i prosząc o głosy, dotarli do lokalnych portali i rozgłośni radiowych, okleili plakatami miejskie autobusy, rozdawali ulotki, a także zorganiozwali niezwykły koncert w... pociągu!

"Chcemy byście wiedzieli, że doceniamy każdy Wasz drobny gest i cieszymy się każdym i każdą z Was! Czujemy Wasze wsparcie na każdym kroku, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni! Rozpiera nas duma z tego skąd pochodzimy i że jesteście z nami" - mówi Dawid Mędrzak, wokalista zespołu Sonbird. 

Zespół nie spoczął jednak na laurach. Kontrakt sponsorski, który wywalczyli jest zaledwie początkiem ich ciężkiej pracy. Przed nimi niezwykle pracowita jesień - zagrają kilkanaście koncertów i rozpoczną nagrywanie debiutanckiego materiału. Warto wspomnieć, że Sonbird jest gościem specjalnym trasy "Ciało Obce Tour Jesień 2017" zespoły happysad i wystąpi na jej trzech największych koncertach: 19.10 w warszawskiej Stodole, 10.11 we wrocławskim Centrum Kongresowym A2, oraz 24.11 w łódzkiej Wytwórni.

Najbliższe potwierdzone koncerty zespołu Sonbird:

09.09 - WARSZAWA - Henschke Festival

15.09 - GLIWICE - Stara Fabryka Drutu

17.09 - RADZIECHOWY - Zakończenie Lata

23.09 - WISŁA - Rajd Wisły 

12.10 - KRAKÓW - Magazyn Kultury 

19.10 - WARSZAWA - Klub Stodoła 

21.10 - GLIWICE - Klub Spirala 

10.11 - WROCŁAW - Centrum Kongresowe A2 

11.11 - KRAKÓW - TBA

24.11 - ŁÓDŹ - Klub Wytwórnia 

MLWZ album na 15-lecie