Premiera singla i pierwszej płyty Skóry Świata

Artur Chachlowski,

Image10 maja odbędzie się internetowa premiera pierwszego albumu grupy Skóra Świata. Tego dnia na portalu YouTube pojawi się singiel "Uciekinier", a już dwa dni później będzie można posłuchać pełnego materiału.

Krążek, zatytułowany po prostu „Skóra Świata”, składa się z 12 utworów. Część z nich była już wcześniej publikowana w wersji demo (jak najbardziej rozpoznawalny numer grupy „...Ten cholerny Rock’n’roll”), a niektóre pojawiały się tylko na koncertach (jak otwierający album „Pieniądz”). Razem tworzą bezkompromisową mieszankę rockowej jazdy, która trafi w gusta wszystkich miłośników starego, dobrego hard rocka o współczesnym, świeżym sznycie.

Album został w całości nagrany pod okiem Kamila Rollofa, właściciela warszawskiego Narocz Studio, który również wykonał miksy. Proces masteringu odbył się za oceanem, w nowojorskim Moresound Studio. Czuwał nad nim Jason „Jocko” Randall, który wcześniej polerował również brzmienie takich kapel, jak Noko i Plan.

Warto też wspomnieć o sesji okładkowej, która odbyła się w 2015 roku w nieistniejącym już klubie Rock Side 99 w Warszawie. Do udziału w sesji zespół zaprosił Annę Durkę, popularną modelkę i prezenterkę. Zdjęcia wykonał Marek Relich, a efekty tych prac można podziwiać na fanpage’u zespołu: facebook.com/skoraswiata.

Skóra Świata powstała w 2003 roku. Na swoim koncie ma trzy krążki demo oraz kilkadziesiąt koncertów w Polsce. W 2009 roku zespół nagrał utwór „Motoserce”, który stał się hymnem ogólnopolskiej akcji krwiodawczej Motoserce. Jeszcze w tym roku Skóra rusza w trasę promującą pierwszy długogrający album.

Kontakt z zespołem:

Grzesiek Morawski                                                               Paweł Stępkowski

tel.: 609 094 112                                                                   tel. 690 485 322

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Płyta została nagrana w składzie:

Paweł "Stępel" Stępkowski                           Wokal

Kamil Fijałkowski                                         Gitara

Grzesiek Morawski                                        Gitara

Rafał  Zduniak                                              Bas

Piotr "Gierlach" Gierlachowski                     Perkusja
MLWZ album na 15-lecie