Osada Vida: nowa płyta już w sprzedaży

Artur Chachlowski, Osada Vida: nowa płyta już w sprzedaży
Osada Vida, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na prog-rockowej scenie, powraca po 4 latach z nowym, zaskakującym albumem „Variomatic”. Znamy już pierwszy singiel z płyty - utwór „In Circles”, który jest  znakomitą próbką nowej, odświeżonej odsłony zespołu.
 
Osada Vida prezentuje się w zreformowanym składzie z młodym i utalentowanym Marcelem Lisiakiem na wokalu. Klip, w którym główną rolę zagrał znany i lubiany aktor Michał Czernecki, można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=WWHAtcqosQQ
 
Szósty, studyjny album zespołu przynosi niesamowitą dawkę melodii, energii i muzycznej przestrzeni oraz kilka zupełnie nowych rozwiązań w postaci zachwycających partii saksofonu, wiolonczeli czy lutni arabskiej. Rewelacyjny nowy wokalista prezentuje fragmenty zaśpiewane tak, że dzięki swojej przebojowości na długo zapiszą się w pamięci słuchaczy.
 
Osada Vida AD 2018 z płytą "Variomatic" to prawdziwy skarbiec potencjalnych hitów! Płytę można nabyć za pośrednictwem strony www.variomatic.pl, w sieci sklepów Media Markt, Saturn, Empik i empik.com oraz w dobrych sklepach muzycznych. W związku z promocją płyty, zespół wyruszy jesienią na trasę koncertową, której szczegóły pojawią się niebawem na stronach zespołu.
 
Sporej porcji muzyki z nowej płyty zespołu Osada Vida będzie można wysłuchać w kolejnej audycji z cyklu Mały Leksykon Wielkich Zespołów w najbliższą środę 20 czerwca - początek o godz. 21:00 na www.rockserwis.fm.
 
"Variomatic" - lista utworów:
 
1. Missing
2. Eager
3. Fire Up
4. The Line
5. The Crossing
6. Melt
7. Catastrophic
8. In Circles
9. Good Night Return
10. Nocturnal
 
Osada Vida – skład:
Marcel Lisiak – wokal
Jan Mitoraj – gitary
Łukasz Lisiak – bas
Rafał „R6” Paluszek – instrumenty klawiszowe
Marek Romanowski – perkusja 
 

W związku z premierą płyty zespół zaprezentował kolejny singiel -  „Fire Up”, który można odsłuchać w tym miejscu:

 
MLWZ album na 15-lecie