Mariusz Wawrzyńczyk: dziś premiera nowego albumu

Artur Chachlowski, Mariusz Wawrzyńczyk: dziś premiera nowego albumu

Dziś ukazał się nowy album Mariusza Wawrzyńczyka - zwycięzcy koncertu „Debiutów ze Skaldami” (52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu) - zatytułowany „Zawsze pod wiatr”. Kolejnym singlem promującym wydawnictwo jest remix hitu „Biała Armia” z katalogu grupy Bajm. 

„Biała Armia (remix)” to nowa, odświeżona wersja przeboju grupy Bajm w aranżacji Adama Abramka, Pawła Sota  oraz Roberta Dudzica. Beata Kozidrak dała zielone światło na ukazanie się remiksu życząc powodzenia na solowej drodze artystycznej Mariusza Wawrzyńczyka. 

„Zawsze pod wiatr” to  długo oczekiwany album zwycięzcy koncertu „Debiutów ze Skaldami” odbywającego się podczas  52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Mariusz to absolwent Policealnego Studium Czesława Niemena w Poznaniu, uczestnik talent show „Szansa na sukces” (Budka Suflera, Zbigniew Wodecki)  oraz „Bitwa na głosy” (drużyna Urszuli Dudziak). Na jego solowej debiutanckiej płycie, utrzymanej w klimacie pop, znalazły się przebojowe piosenki, które wprawią słuchacza w pozytywny nastrój. Na krążek trafiły utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów m.in.: Marcina Nierubca, Marka Kościkiewicza i  Tomasza Luberta. 

Artysta, w swojej dotychczasowej karierze zaśpiewał w duecie z Krzysztofem Jaryczewskim i Anią Rusowicz a także wystąpił w wielu prestiżowych przedsięwzięciach  muzycznych m.in.  koncert „Wszystko jest poezja” oraz „Ta noc do innych jest niepodobna”- odbywający się podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Mariusz Wawrzyńczyk: “Wszystkie moje emocje przelałem na piosenki. Bardzo ciężko pracowałem nad materiałem. Nie było łatwo, ponieważ wielokrotnie słyszałem „nie wydamy Pana piosenek”, „proszę odezwać się za pół roku, może wtedy”. Mam taką zasadę, którą konsekwentnie stosuję: jak wypchną Cię drzwiami to wejdź oknem, a jak i to nie zadziała to trzeba znaleźć inny sposób by zrealizować swoje cele (oczywiście nie za wszelką cenę, są jakieś granice). Nie poddałem się, ani na chwile nie wątpiłem, w to że moje piosenki powinny się ukazać”. 

Utworu "Biała Armia" można posłuchać tutaj:

MLWZ album na 15-lecie