The Pineapple Thief: nowy album już w sprzedaży

Artur Chachlowski, The Pineapple Thief: nowy album już w sprzedaży
Na półkach sklepowych można już znaleźć najnowszy studyjny album formacji The Pineapple Thief. Dzieło jest zatytułowane „Dissolution” i znajduje się na nim dziewięć kompozycji. Całość promuje singiel „Far Below”, którego można posłuchać po rozwinięciu newsa.
 
Bruce Soord, wokalista, kompozytor i gitarzysta, opowiada o utworze: „Far Below” miało swój początek podczas mojego jammowania z naszym perkusistą Gavinem, który zaczął grać w tempie 6/8, a ja dosyć szybko stworzyłem do tego melodie. Tak narodziła się ta piosenka. Czy to mój ulubiony utwór na płycie? Ciężko to ocenić, gdyż cały album ma mnóstwo odcieni. Ale z pewnością ten numer pokazuje, czym The Pineapple Thief jest i nie mogę się doczekać, aż będziemy grali ten materiał na żywo”.
 
„Dissolution” to drugi album zespołu nagrany z Gavinem Harrisonem, perkusistą King Crimson i Porcupine Tree. „Wspaniale jest grać z tymi kolesiami znowu, zwłaszcza że tym razem jestem zaangażowany w tworzenie materiału od początku do końca.” - opowiada muzyk.
 
Okładka nowej płyty The Pineaplle Thief to dzieło legendarnej  agencji Stylorouge, która ma na swoim koncie projekty okładek dla takich legend, jak Pink Floyd, Blur czy Davida Bowiego. 
 
Album jest dostępny jako CD, na czarnym vinylu, w wersji deluxe składającej się z czterech CD oraz oczywiście w formie cyfrowej.
 
Zaraz po wydaniu płyty zespół rusza w trasę koncertową, podczas której 21. września zawita do Warszawy i zagra w klubie Stodoła.
 
W jutrzejszej audycji MLWZ (RockSerwis.FM, początek o godz. 21:00) będzie można wysłuchać obszernych fragmentów wydawnictwa "Dissolution".
 
 
Tracklista:
 
Not Naming Any Names [02:05]
Try As I Might [04:26]
Threatening War [06:37]
Uncovering Your Tracks [04:29]
All That You've Got [03:27]
Far Below [04:36]
Pillar of Salt [01:25]
White Mist [11:05]
Shed A Light [05:20]
 
MLWZ album na 15-lecie