Nosowska, Hołdys, Titus: co zaśpiewają na koncercie Mietalla?

Artur Chachlowski,

Już w najbliższą sobotę (8 września) w Mysłowicach odbędzie się koncert podsumowujący dwadzieścia lat muzycznej aktywności Mietalla Walusia. Gośćmi na koncercie będą m.in. Zbigniew Hołdys, Katarzyna Nosowska oraz Titus z Acid Drinkers. Wiemy już, co wspólnie z Mietallem zagrają.

Mietall Waluś obchodzi w bieżącym roku dwudziestolecie muzycznej aktywności. Podsumowaniem dorobku Mietalla jest jego najnowsza solowa płyta zatytułowana „Dwie dekady”. Taką też nazwę nosi specjalny koncert, który odbędzie się 8 września na rynku w Mysłowicach, rodzinnej miejscowości Walusia.

Koncert Walusia i jego obecnego składu (Sławek Plotek – perkusja, Dawid Noworyta – gitara solowa, Michał Parzymięso – bas i Sebastian Thiel – pianino) uatrakcyjnią specjalnie zaproszeni gości specjalni: Zbigniew Hołdys, Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk z zespołu Hey, Titus z Acid Drinkers, KOTYNIA, Tomasz Breś z October's Children oraz Marcin i Piotr Pałka z zespołu Menippe. Na scenie wystąpi także zespół Negatyw w oryginalnym składzie: Mietall Waluś, Darek Kowolik, Afgan i Rafał Pożoga.

  –  Z zaproszonymi gośćmi zagramy po kilka utworów, w tym jeden mój i jeden wybrany wspólnie z nimi – tłumaczy Mietall. – Na przykład, z Nosowską i Krawczykiem (HEY) zaprezentujemy m.in. swoją wersję utworu „Ludzie wschodu” kultowej Siekiery a także po raz pierwszy na żywo piosenkę „Siódemka”, którą razem nagraliśmy na składankę „Projekt SI 031”. Ze Zbigniewem Hołdysem zagramy jego rewelacyjny utwór „Stalker” oraz kawałek „Znikam” Negatywu. Z Titusem z Acid Drinkers dwie petardy: mój utwór „Potrzebuję rewolucji” oraz mocny „Shake Your Blood” projektu Probot stworzonego przez znanego z Nirvany i Foo Fighters Dave Grohla we współpracy przy tym kawałku z Lemmym Kilmisterem.

W Sieci pojawił się w bieżącym tygodniu nowy klip Mietalla zrealizowany do utworu „Ty i ja”:

Mietall Waluś, „Ty i ja”: https://youtu.be/Ksjem8-kCVc

Koncert „Dwie dekady” rozpocznie się o 19:30 na mysłowickim rynku i potrwa ponad dwie godziny. Płyta Dwie dekady zamyka pewien etap działalności Mietalla Walusia. W przyszłym roku ukaże się nowy, premierowy, solowy materiał muzyka, którego tytuł roboczy brzmi „OKSI”.

Mietall koncert plakat 830

MLWZ album na 15-lecie