Nocny Kochanek zagra w Progresji

Artur Chachlowski

Nocny Kochanek prezentuje "Trasę w Ciemność", w ramach której 27 kwietnia przyszłego roku wystąpi w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

"Randka w Ciemność" to trzeci studyjny album zespołu Nocny Kochanek. Grupa prezentuje kolejną porcję humoru w warstwie lirycznej, tym razem skupiając się głównie na relacjach damsko-męskich. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar. Autorem ilustracji jest ponownie Robert Adler. "Randka w Ciemność" to jego czwarta okładka wykonana dla zespołu.

Premiera wydawnictwa: piątek – 11 stycznia 2019r.. Płyty CD do nabycia na sklep.nocnykochanek.pl oraz w sklepach muzycznych i księgarniach w całej Polsce.

8 lat w Tybecie

Zespół 8 lat w Tybecie to piątka silnych charakterów ze Śląska Cieszyńskiego, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Determinacja i upór w dążeniu do celu to sprawa nadrzędna.

Muzycy przekładają treść nad formę, stawiają na naturalność i wiarygodność. Podczas jednego z konkursów muzycznych juror skomentował ich występ w następujący sposób: "Soczyste, chropowate brzmienie, wokalista o magnetycznej osobowości i inteligentne teksty sprawiły, że zespół bezapelacyjnie wyprzedził swych konkurentów i nie pozostawił nam wątpliwości, że należy go premiować awansem do następnego etapu".

Długo wyczekiwana debiutancka płyta zespołu 8 lat w Tybecie ukaże się na początku 2019 roku. Znajdzie się na niej 11 utworów, a wśród nich dobrze znane m.in. ze stacji Antyradio, Eska Rock, Radio Afera „Król Popkultury” czy „Po co tyle słów?”. W realizację płyty zaangażowani zostali Leszek Biolik, Marcin Gajko, a także Michał Wasyl, dzięki którym brzmienIE i jakość nagrań jest na najwyższym poziomie. Zespół w 2017 roku brał udział w Eliminacjach do Przystanku Woodstock, a także w SPRING BREAK FESTIVAL, największym polskim festiwalu showcase’owym.

Zenek

Zenek Kupatasa (wokal, gitara) to półidiota, półdebil. Z Tomkiem Antoniakiem (bas) i Michałem "Mrufką" Jędrasem (perkusja) przemierza nasz piękny kraj Polski, dając koncerty pozbawione setlisty i metronomu. Może i krzywo, ale za to nierówno. Nigdy nie wiadomo co zagrają. Oni sami do momentu wyjścia na scenę, nie wiedzą nic. Poza tym niewiele można napisać. Trzeba przyjść i posłuchać.

WIĘCEJ | KUP BILET

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!