D Project

Symbolical wyda EP-kę "Igne"

Artur Chachlowski, Symbolical wyda EP-kę "Igne"

Po trzech latach powraca zespół Symbolical. W składzie formacji za perkusją zasiada Daray (Dimmu Borgir (live), ex-Vader).

Zespół Symbolical l na 25 grudnia 2021 r. zaplanował premierę najnowszego wydawnictwa, EPki pod tytułem „Igne”. Będzie to pierwsza część trylogii, a jej kolejne dwie części ujrzą światło dzienne w 2022 roku. Lirycznie materiał ten opowiada historię narodzin Jezusa. Na „Igne” Maryja rodzi Jezusa Antychrysta i skazuje świat na zagładę. Muzycznie jest to kontynuacja brzmienia z ich poprzednich wydawnictw: „Collapse in Agony” (2015) i „Allegory of Death” (2018). :

Komentarz zespołu: „Chcieliśmy aby zawrzeć w tej formule trzech piosenek całą istotę Symbolical. Wściekłość i piękno to nasze ulubione uczucia. Uwielbiamy targać uczuciami słuchacza. Myślimy że EPka w całości zaskoczy niejedną osobę.”

Materiał na płytę został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w JNS Studio przez Pawła Janosa. Proces rejestracji partii wokalnych nadzorował Arnaud Ménard w Sicarius Productions, który w przeszłości współpracował między innymi z Luca Turilli's Rhapsody. Okładka płyty to obraz William'a Blake'a „Judas go zdradza”. Za teksty na płycie odpowiada Karol „Charles” Goździk (były basista zespołu Symbolical).

Tracklista:

  1. The Call of Nazareth
  2. Epiphany & Revival
  3. Disciple of Death

 

Skład zespołu:

Paweł "Cymer" Cymerman - gitara, wokal

Konrad "Sloq" Słoczyński - gitara

Dariusz "Daray" Brzozowski - perkusja

Łukasz "Lukas" Matyja - bas

­

Symbolical w Internecie

Facebook https://www.facebook.com/Symbolicalofficial/

Bandcamp https://symbolical.bandcamp.com/

Youtube https://www.youtube.com/user/symbolicalofficial/videos

Instagram https://www.instagram.com/symbolicalband/

MLWZ album na 15-lecie