"Hipokamp" Marka Napiórkowskiego w edycji winylowej

Artur Chachlowski

Ostatnia, znakomicie przyjęta przez słuchaczy i krytyków, płyta Marka Napiórkowskiego doczekała się edycji winylowej. 

Tytuł płyty "Hipokamp" nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, nowa muzyka gitarzysty to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw.
 
"Hipokamp" to album łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych i frapujących dialogów instrumentów perkusyjnych. Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością multi-perkusjonisty – Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Gościem specjalnym, który pojawia się na płycie jest wybitny saksofonista jazzowy Adam Pierończyk. Premierze płyty HIPOKAMP w roku 2019 towarzyszyła ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem gwiazdy z jazzowego Olimpu – Mino Cinelu, a album HIPOKAMP otrzymał dwie nominacje do nagrody FRYDERYK 2020 (album oraz jazzowy artysta).
 
Tracklista:
 
STRONA A:
Hipokamp
Brainstorm
Niepokój

STRONA B:
Profesor Kuppelweiser
Flashback
Space Oddity (David Bowie)
 
MLWZ album na 15-lecie Steve Hogarth wystąpi w Łodzi Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!