Premiera nowej płyty Katie Melua

Artur Chachlowski

Nowy longplay gruzińsko-brytyjskiej wokalistki to akustyczna wersja albumu „Album No. 8”. Partie gitarowe na albumie zagrał brat Katie – Zurab, który przy okazji tej płyty, po raz pierwszy wcielił się w rolę producenta.

Jak wspomina, celem albumu było nagranie materiału, który brzmiałby jak kameralny koncert. – Zagraliśmy więc cały materiał kilka razy. Później Katie poprosiła Marka Edwardsa, naszego klawiszowca, by dodał od siebie kilka partii. Następnie zaangażowaliśmy Simona Goffa, który zagrał na skrzypcach w dwóch utworach. Jak mówi Katie, ich instynkt muzyczny jest po prostu perfekcyjny. Niektóre zmiany w stosunku do oryginalnych piosenek są dość subtelne, inne, takie jak A Love Like That są bardziej odczuwalne. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak to wyszło w całości! dodaje Zurab.

Album promuje singel „Remind Me To Forget" z udziałem wspomnianego Simona Goffa. – Jestem wielką fanką twórczości Simona, i to absolutny zaszczyt, że mogliśmy pracować razem! - komentuje artystka.

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznamienitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 8 albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. Słynie także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła m.in. za sprawą takich hitów jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World”.
 
Tracklista:

1 - Joy
2 - English Manner
3 - Leaving The Mountain
4 - Voices in the Night
5 - Maybe I Dreamt It (feat. Simon Goff)
6 - Heading Home
7 - Your Longing Is Gone
8 - Airtime
9 - Remind Me To Forget (feat. Simon Goff)
10 - No Better Magic
11 - A Love Like That

Album jest dostępny do odsłuchu - TUTAJ

MLWZ album na 15-lecie Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce David Cross świętuje 50. rocznicę wydania płyty zespołu King Crimson ,,Larks’ Tongues In Aspic" Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!