Pinn Dropp: „....Calling from Some Far Forgotten Land”

Artur Chachlowski, Pinn Dropp: „....Calling from Some Far Forgotten Land”

W grudniu br. roku ukaże się EP-ka warszawskiej grupy Pinn Dropp pt. „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album Perfectly Flawed

Na minialbumie znajdą się cztery nowe kompozycje, które wprowadzą w klimat drugiej płyty studyjnej, która ukaże się w 2022 roku. J3 grudnia 2021 będzie miała miejsce premiera video utworu Vortex, który będzie promować EP. Dwa dni później zespół wystąpi we Wrocławiu wraz z Hellhaven i Artyfiction.

EP-ka pojawi się najpierw w dystrybucji cyfrowej. Planowane jest również wydanie formacie CD oraz winyl.

Muzyka, która pojawi się na „....Calling from Some Far Forgotten Land” została nagrana w nieco zmienionym składzie. Partie perkusji zarejestrowano w Bath w Anglii, z udziałem perkusisty Jakea Aubreya z progresywnego zespołu Echorec. Na zapowiadanym minialbumie będzie można usłyszeć grę dwóch klawiszowców. Jednym z nich jest Bartek Kosiński, z którym zespół rozstał się w trakcie nagrań, drugim zaś nowy członek zespołu, Mirek Skorupski, muzyk związany m.in.  z White Highway, Soundforged, Polish Metal Alliance, czy King of Rock'n'Roll - Ronnie James Dio memorial. Na koncertach z zespołem występuje gościnnie Kuba Mikulski znany m.in. z zespołu Roan.

Utwory:

„The Call” (02:45)
"Vortex” (05:41)

"Cluster” (08:38)
I Posses the Light II Quest for the Stars III Long Way Home
"Always Here” (06:42)

Skład:
Mateusz Jagiełło - wokal
Piotr Sym - gitary
Paweł Woliński gitara basowa

Bartek Kosiński klawisze
Mirek Skorupski klawisze Jake Aubrey perkusja Linki:

http://pinndropp.pl 

https://www.facebook.com/PinnDroppOfficial 

https://twitter.com/PinnDropp 

 
MLWZ album na 15-lecie