Świąteczna piosenka od zespołu Z Dzielni Chłopcy

Artur Chachlowski, Świąteczna piosenka od zespołu Z Dzielni Chłopcy
W 2018 roku trzech muzyków z dolnośląskich zespołów Obstawa Prezydenta (Sławek Sobieski) i Midnight Blues (Jarek Saniewski i Paweł Wawrzyniak) połączyło siły i stworzyło akustyczne trio Z Dzielni Chłopcy. Do stacji radiowych trafia właśnie piosenka „Święta, święta“.
 
W listopadzie 2020 roku, w ramach projektu Czerwone Miasto, ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Blues z mojej dzielnicy”. Album zebrał pozytywne recenzje od słuchaczy i krytyków muzycznych, a także został nominowany do nagrody Fryderyk 2021. Materiał nagrany na żywo oddaje prawdziwy klimat i brzmienie muzyki zespołu.
 
Z Dzielni Chłopcy grają chętnie w klubach, na eventach, a także na imprezach plenerowych. W 2019 roku wystąpili na największym plenerowym festiwalu bluesowym w Polsce – Suwałki Blues Festival.
 
Z Dzielni Chłopcy: „Święta to szczególny czas. To wytchnienie od pędzącej codzienności. Spędzamy czas z bliskimi, obdarowujemy się prezentami. Piosenka powstała po to, by przenieść słuchacza w klimat świąt, pozytywnie nastroić na spotkania z najbliższymi. Cieszymy się bardzo, że możemy podzielić się z Wami naszą nową pastorałką. Zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia!”.
 
Piosenkę nagrano w składzie:
Jarek Saniewski – śpiew, chórki
Sławek Sobieski – gitara akustyczna
Paweł Wawrzyniak – gitara akustyczna
 
Nagranie zrealizowano w 2021 roku w Studio Szafa Gra
Miks, mastering: Łukasz Parlicki w Pink Noise Studio (GOKiS Miłkowice)
Producent: Sławek Sobieski
Projekt graficzny okładki singla: GOKiS Miłkowice
Zdjęcie zespołu: Anna Śliwińska
 
 
Teledysk „Święta, święta” jest już dostępny w serwisie YouTube:

MLWZ album na 15-lecie