"Pod ciężarem nieba": Biografia Kurta Cobaina

Artur Chachlowski, "Pod ciężarem nieba": Biografia Kurta Cobaina

Wakacje to najlepsza pora nie tylko na słuchanie muzki, ale i do czytania książek. W lipcu i sierpniu w naszych małoleksykonowych konkursach do wygrania były i są książki o tematyce muzycznej, a dziś informujemy o niezwykle interesującej biografii.

W październiku br. nakładem wydawnictwa In Rock ukaże się książkowa biografia Kurta Cobana pt. "Pod ciężarem nieba" autorstwa Charlesa R. Crossa w tłumaczeniu Macieja Machały.

Autor: Charles R. Cross

Tłumaczenie: Maciej Machała

Okładka: Artur Rudnicki

Wydawnictwo In Rock

Format: 145x205 mm

Oprawa twarda

ISBN 978-83-64373-79-4

EAN 9788364373794

Stron: 544 plus 16 wkładki ze zdjęciami

 

Charles R. Cross o swojej książce: Pisząc "Pod ciężarem nieba", chciałem oddać cześć Kurtowi Cobainowi, przedstawiając dzieje jego życia; opowiedzieć o tych włosach i o tym liście, powstrzymując się zarazem od osądów. Podobne podejście było możliwe jedynie dzięki wspaniałomyślnej współpracy ze strony najbliższych przyjaciół Kurta, jego rodziny oraz kolegów z zespołu. Prawie każdy, z kim chciałem przeprowadzić wywiad, ostatecznie dzielił się ze mną swymi wspomnieniami.

Żywot Kurta był niczym skomplikowana układanka, tym bardziej zawiła, że lider Nirvany tak wiele jej elementów zachowywał w tajemnicy, a rozziew ten stanowił w równej mierze rezultat nałogu, jak i pożywkę dla niego. Chwilami wyobrażałem sobie nawet, że badam koleje losów jakiegoś szpiega, wyszkolonego dwulicowca, który działał na dwóch frontach, po mistrzowsku opanowawszy sztukę upewniania się, że nie ma nikogo, kto znałby wszystkie szczegóły jego życia.

 

MLWZ album na 15-lecie