Peter Gabriel wystąpi w Polsce

Artur Chachlowski

Peter Gabriel ogłosił pierwszą po niemal dekadzie przerwy europejską trasę koncertową "I/O - The Tour". Będą to pierwsze solowe występy Artysty poza Ameryką Północną od czasu trasy Back to Front Tour z 2014 roku, celebrującej definiujący epokę album "So". Wyprodukowane przez Live Nation 22 koncerty w Europie rozpoczną się w Krakowie.

Koncert w krakowskiej Arenie odbędzie się 18 maja 2023 r., a Peter Gabriel wystapi jeszcze we Włoszech, Francji, Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, by zakończyć europejską trasę w Dublinie 25 czerwca 2023 r. Następnie trasa będzie kontynuowana w Ameryce Północnej późnym latem ijesienią.

Podczas i/o - The Tour Gabriel zagra nowy materiał ze swojego nadchodzącego albumu "i/o", a także sięgnie po swój wyjątkowy katalog muzyczny zawierający hity i ulubione kawałki fanów. Na koncertach dołączą do Gabriela stali członkowie zespołu Tony Levin, David Rhodes i Manu Katché.

Peter Gabriel powiedział o trasie: „Minęło trochę czasu i jestem podekscytowany liczbą nowych piosenek, które mnie otaczają i tym, że mogę zabrać je w trasę. Nie mogę się doczekać, żeby Was tam zobaczyć”

WIĘCEJ INFORMACJI

Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: 
czwartek, 10 listopada od godz. 10:00

Bilety w sprzedaży ogólnej:
poniedziałek, 14 listopada od godz. 10:00 na www.LiveNation.pl

gabriel plakat830

MLWZ album na 15-lecie Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r. Peter Gabriel wystąpi w Polsce