Chilijski zespół Aisles kontynuuje prezentację nowego materiału przed wydaniem swojego szóstego studyjnego albumu, „Irrationally”.
Najnowszy singiel, „Took Me Years”, to energetyczne połączenie progresywnej złożoności, metalowej energii i popowej bezpośredniości. Wraz z utworami „Blue Skies”, „Now Is the Time” oraz „Lobsters and Ants” oddaje on wszechstronny charakter nadchodzącego albumu Aisles.
„Chcieliśmy podjąć ryzyko i połączyć riff progresywny inspirowany King Crimson/Muse z mocnym popowym refrenem w stylu takich artystów jak Daft Punk i The Weeknd, napędzanym silnym groove'em” – komentuje zespół.
„Zwrotka kręci się wokół zapętlonej linii wokalnej, powtarzającej „it took me years to find you...” („zajęło mi lata, by cię znaleźć...”), aż wszystko nagle się rozpada, a utwór radykalnie przechodzi w refren o tym, by ją puścić, iść dalej, tańczyć przez całą noc oraz cieszyć się życiem nocnym i przyjemnościami”.
Utwór zaczyna się hipnotyczną pętlą, emocjonalnie zawieszoną, po czym eksploduje euforycznym wyzwoleniem dotyczącym oderwania się, ruchu i życia nocnego. Wraz z tym singlem Aisles wkracza na nowe terytorium, łącząc progresywną złożoność z bezpośredniością współczesnego popu.
Album „IRRATIONALLY” ukaże się w okresie rosnącej międzynarodowej popularności zespołu Aisles, który na początku 2026 roku stał się pierwszym – i jak dotąd jedynym – zespołem z Ameryki Południowej sprzedającym swoje płyty i gadżety za pośrednictwem wpływowego brytyjskiego sklepu z muzyką progresywną Burning Shed, dzięki czemu znalazł się w katalogu tego sklepu obok takich artystów jak Porcupine Tree, Steven Wilson i Opeth.
Aktualny skład zespołu:
Boris Seeder: śpiew
Germán Vergara: gitary, śpiew
Juan Pablo Gaete: instrumenty klawiszowe, śpiew
Daniel Concha: bas
Álvaro Poblete: perkusja
Okładkę wydawnictwa zaprojektował Jason Joyce.
Teledysk do utworu można obejrzeć tu:
