Legendarny klawiszowiec Rick Wakeman, przez lata związany z zespolem Yes, zapowiada nowy studyjny album. Płyta „Return To The Red Planet” ukaże się 16 października br.
Będzie to kontynuacja wydanego w 2020 roku albumu „The Red Planet”. Przy pracy nad nowym krążkiem Ricka Wakemana współpracowali z nim następujący muzycy: Lee Pomeroy, Dave Colquhoun, Adam Falkner i Mollie Marriott zrzeszeni pod szyldem The English Rock Ensamble.
Jak wyjaśnia Wakeman, impulsem do stworzenia kontynuacji były nowe odkrycia dotyczące Marsa: "Gdy zacząłem przyglądać się nowym danym i satelitarnym fotografiom, zdałem sobie sprawę, że muszę skomponować zupełnie nowy album. O Marsie wciąż jest zbyt wiele do powiedzenia – zarówno muzycznie, jak i duchowo – bym teraz miał nie wrócić do tego tematu".
"Return To The Red Planet" - tracklista:
The Jezero Crater – 06:56
Bowie’s Vision – 05:45
Noctis Labyrinthus – 05:28
Noachis Terra (Land of Noah) – 06:23
Witch Hazel Hill – 04:02
St Paul’s Bay – 06:53
Martian Dust Devils – 04:53
Medusae Fossae – 04:26
The Epochs of Mars – 07:45.
Preorder: pod tym linkiem.
Trailer nowej płyty można obejrzeć tutaj:
