Norlander, Erik - The Galactic Collective Live in Gettysburg DVD

Robert "Morfina" Węgrzyn,

ImageAmerykański klawiszowiec Erik Norlander, współpracujący z takimi formacjami jak: Rocket Scientists, Asia, Ayreon czy Star One, a prywatnie mąż Lany Lane, rejestruje na DVD swój koncert, który odbył się w trakcie The Rites of Spring Festival w Gettysburgu w 2011 roku. I muszę powiedzieć, że całkiem sympatyczne jest to wydawnictwo, któremu nadano tytuł „The Galactic Collective Live In Gettysburg”.

Jak wiadomo charyzmatyczna postać Erika Norlandera w doskonały sposób łączy się z pomysłowością i możliwościami technicznymi artysty. Ostatnie lata to niezwykle płodny okres jego twórczości, który owocuje wydaniem kolejnego DVD. Sam zainteresowany prezentuje, omawiając krótką narracją, każdy z kolejnych tytułów, który zaraz zostanie zaprezentowany. Dodatkową ciekawostką są obrazy poprzedzające poszczególne utwory muzyczne. Obrazy te wydają się być inspirowane muzyką, a może to muzyka jest inspiracją do ich przedstawienia? Na scenie Erikowi towarzyszą: Freddy DeMarco na gitarze, Mark Matthews na basie i Nick LePar na perkusji. Dodatkową, niezwykle udaną atrakcją są gościnne występy wokalistek Lany Lane i Debrissy McKinney, co szczególnie bardzo może spodobać się sympatykom twórczości tych dam.

Ogólnie DVD jest bardzo sympatyczne, posiada dobrze dobrane kompozycje, które są również dobrze zrealizowane. Neoprogresywne dźwięki Norlandera są utrzymane na najwyższym poziomie. Skład całego pakietu wydawniczego, oprócz krążka DVD, stanowi również podwójny zestaw płyt audio, mamy ich zatem aż trzy. Wszystko to może poszczycić się też ładnym wydaniem graficznym. Tony sprzętu i narracja z lekkim humorem powodują, że jest naturalnie i miło, a jakość obrazu i dźwięku jest zadawalająca. 

MLWZ album na 15-lecie