Warszawska formacja Cereus zaprezentowała nowy klip

Artur Chachlowski, Warszawska formacja Cereus zaprezentowała nowy klip

„Abyss” to drugi klip warszawskiej grupy Cereus promujący jej nowy album „Dystonia”. Wokalista Michał Dąbrowski tak opisuje tę kompozycję: „To swoista skarga kukiełki do swego stwórcy.

Niby uformowana na podobieństwo kreatora, ale ciągle na sznurkach, nie słuchana, nie dostrzegana i bez możliwości na pełne decydowanie o sobie. Na własne potrzeby nazywam to „Modlitwą Pinokia””.

Album „Dystonia” to opowieść o chorobie zwanej życiem. Pomiędzy Kartezjańskim Cogito Ergo Sum, reprezentującym u nas przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, można znaleźć opowieści o ludzkiej fortunie, od narodzenia do śmierci, poszukiwaniu miejsca w danej nam przestrzeni i powodu do istnienia.

Warszawski zespół Cereus powstał w 2012 roku, określa swoją muzykę mianem post-progress (Post-prog). Jego twórczość jest wypadkową inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz post-metalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu, jak: Marillion, Caspian, czy A Perfect Circle.

W maju 2013 roku Cereus opublikował EP-kę „Light Under the Blue Wave”, a w lutym 2014 roku wydał singla „Cassiopeia”, który trafił na: ekskluzywne wydanie dwupłytowego digipacka „Cold Wind is the Promise of a Storm” portalu Post-rock PL, "Progstravaganza XIX:Convergence"oraz pojawił się na znanych portalach Puregrainaudio i HardRockHeaven. 

Grupa Cereus wystąpi 29 czerwca (piątek) na koncercie promującym „Dystonię” w warszawskim VooDoo Club (ul. Prymasa Tysiąclecia 48a). Szczegóły koncertu: https://www.facebook.com/events/448391005603427/ 

Teledysk do utworu "Abyss" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie