‘Fristajla’ – zaskakujący cover wielkiego przeboju

Artur Chachlowski, ‘Fristajla’ – zaskakujący cover wielkiego przeboju

Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów ciężkiej muzyki jak i media, pierwszym teledysku zespołu Klangor, do utworu „Podzieleni”, zespół idzie za ciosem i pokazuje światu nowy singiel i video. Co zaskakujące, jest to ich interpretacja kultowego ‘Freestyler’a’ duetu Bomfunk MC’s.

Skąd w ogóle pomysł na tak, dosyć zaskakujący wybór na cover? Oczywiście pytamy u źródła: ‘Freestyler’ to numer przełomowy jak na swoje czasy, ze świetnym aranżem i chwytliwą melodią, która zapadała w pamięć nawet tym, którzy słuchali rocka czy metalu a sama ówczesna płyta Bomfunk MC's  miała w sobie rockowy sznyt. To pozwoliło nam na swobodne w aranżowaniu numeru, tak aby zachował swoją klasyczną formę ale też nabrał naszego Klangorowego mocnego brzmienia -  odpowiada zespół, po chwili dodając: Nie jest wyczynem zinterpretować gitarowo melodyjny, popowy, skoczny utwór, ale wyczynem jest zabawa z muzyką elektroniczną pełną sampli i mocnym bitem. Potraktowaliśmy to jako pewnego rodzaju wyzwanie, a w efekcie i trochę przypadkiem wybraliśmy numer bardzo rozpoznawalny.

Członkowie Klangoru, zapytani o to, jak wyglądał proces powstawania tej wersji opowiadają: Rafał (Nowakowski, gitarzysta Klangoru – red.) zagrał główny motyw na gitarze pod prosta linie perkusyjna. Poprzeplatał to wstawkami. Mieliśmy trzon wiec siedliśmy i zaczęliśmy to ubierać jak choinkę. Tutaj łańcuch, tu bombeczka tam cukierek. Na końcu zamontowaliśmy gwiazdę i myk do studia.

Do ‘Fristajlo’ (oczywiście cover otrzymał zmodyfikowany tytuł, a jakże) powstał również bardzo dobry teledysk, idealnie oddający dynamikę utworu. Można go podziwiać na kanale YT zespołu Klangor. Sam utwór jest również dostępny na wszystkich serwisach streamingowych.

Zwycięzcy tegorocznego CieszFanów nie spoczywają i już szykują kolejne single. Choć jeszcze mało o nich wiemy, już uderzają swoim, charakterystycznym stylem. No właśnie, pytamy chłopaków, czy faktycznie można już mówić o ich stylu: Absolutnie można. Klangorowy styl jest mocno osadzony w muzyce rockowej i metalowej i ich wszelakich odłamów. Ciągle eksperymentuje i szuka nowych rozwiązań. Na świecie figuruje kilkaset muzycznych gatunków i z każdego można wyłuskać perełkę wartą uwagi wiec, tak naprawdę po co się ograniczać? Klangor czerpie z każdego gatunku po troszku i wrzuca we własne tryby pomysłów dzięki czemu uzyskuje oryginalne i własne brzmienie. Dla nas opinie typu: "nie moja muzyczna bajka, ale to jest zajebiste" są chyba najcenniejsze, bo szczere i od serca.

 

Facebook: https://www.facebook.com/klangorofficial

Instagram: https://www.instagram.com/klangorofficial">https://www.instagram.com/klangoroffial

Soundcloud: https://soundcloud.com/user-250887617

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC6FncTAvvDP1QK6AdkT-zng

‘Fristajla’ w serwisach streamingowych: https://ffm.to/KlangorFristajla

 

MLWZ album na 15-lecie