Dwa koncerty Procol Harum w Polsce - kolejne szczegóły

Artur Chachlowski, Dwa koncerty Procol Harum w Polsce - kolejne szczegóły

Brytyjska grupa Procol Harum, twórca niezapomnianego przeboju „A Whiter Shade Of Pale” pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. Okazją jest trasa promująca ich nową płytę "Novum".

Płyta  ukazała się 21 kwietnia 2017 roku. Jej małoleksykonową recenzję można przeczytać pod tym linkiem. Nagrano ją w składzie: Gary Brooker (wokal, piano), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn, gitarzysta Geoff Whitehorn  oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips. Album promuje singiel z piosenką „Sunday Morning”. Założyciel zespołu i jego niekwestionowany lider Gary Brooker uważa, że: - „Jest to jeden z najlepszych albumów, które zrobiliśmy, można nawet powiedzieć kiedykolwiek”.  Zespół w tym właśnie składzie osobowym zaplanował światową trasę koncertową promującą „Novum”oraz uświetniającą 50-lecie nagrania ich największego singla z hitem „A Whiter Shade Of Pale”. Europejska trasa rozpoczęła się 3 marca 2017 r. w Wielkiej Brytanii, a ku  radości olbrzymiej rzeszy polskich fanów zespołu, zakończy się w Polsce!  Procol Harum będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo 13 października 2017r w szczecińskiej Azoty Arenie oraz 15 października w katowickim Spodku. Oprócz utworów z nowej płyty usłyszymy największe przeboje zespołu, a więc: „A Whiter Shade Of Pale”, "Grand Hotel", "Conquistador", "A Salty Dog" czy „Homburg”.

Głos Brookera przetrwał próbę czasu (Artysta ma już 71 lat) i nic nie stracił ze swojej barwy i ostrości. Gary Brooker – tak jak dawniej - znowu zachwyca  swoim charyzmatycznym, lekko zachrypniętym głosem w tonacji blue. Gdy 25 lat temu Procol Harum występował w Sali Kongresowej w Warszawie przedwcześnie zmarły wielki znawca muzyki rockowej Tomasz Beksiński na łamach magazynu “Tylko Rock” tak oto skomentował koncert zespołu: "Takie chwile zdarzają się raz na milion lat”. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie i oba koncerty Procol Harum zachwycą tysiące fanów! 

Przedsprzedaż biletów w internecie: edmaaart.pl, abilet.pl, eventim.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, bilety.fm (tylko na Szczecin), ticketportal.pl (tylko na Katowice), a także w punktach stacjonarnych (m.in. księgarnie PWN, salony muzyczne Riff i salony EMPiK).

PROCOLHARUM plakat830

MLWZ album na 15-lecie