Nowy album The Pineapple Thief już za półtora miesiąca

Artur Chachlowski, Nowy album The Pineapple Thief już za półtora miesiąca
31 sierpnia br ukaże się najnowszy studyjny album formacji The Pineapple Thief. Dzieło będzie zatytułowane „Dissolution” i znajdzie się na nim dziewięć kompozycji. Całość zwiastuje singiel „Far Below”, którego można posłuchać po rozwinięciu newsa.
 
Bruce Soord, wokalista, kompozytor i gitarzysta, opowiada o utworze: „Far Below” miało swój początek podczas mojego jammowania z naszym perkusistą Gavinem, który zaczął grać w tempie 6/8, a ja dosyć szybko stworzyłem do tego melodie. Tak narodziła się ta piosenka. Czy to mój ulubiony utwór na płycie? Ciężko to ocenić, gdyż cały album ma mnóstwo odcieni. Ale z pewnością ten numer pokazuje, czym The Pineapple Thief jest i nie mogę się doczekać, aż będziemy grali ten materiał na żywo”.
 
„Dissolution” to drugi album zespołu nagrany z Gavinem Harrisonem, perkusistą King Crimson i Porcupine Tree. „Wspaniale jest grać z tymi kolesiami znowu, zwłaszcza że tym razem jestem zaangażowany w tworzenie materiału od początku do końca.” - opowiada muzyk.
 
Okładka nowej płyty The Pineaplle Thief to dzieło legendarnej  agencji Stylorouge, która ma na swoim koncie projekty okładek dla takich legend, jak Pink Floyd, Blur czy Davida Bowiego. 
 
Album będzie dostępny jako CD, na czarnym vinylu, w wersji deluxe składającej się z czterech CD oraz oczywiście w formie cyfrowej.
 
Tracklista:
 
Not Naming Any Names [02:05]
Try As I Might [04:26]
Threatening War [06:37]
Uncovering Your Tracks [04:29]
All That You've Got [03:27]
Far Below [04:36]
Pillar of Salt [01:25]
White Mist [11:05]
Shed A Light [05:20]
 
 
MLWZ album na 15-lecie