Konwenanse – Rock Metal Show z Hellhaven, Pinn Dropp oraz Artyfiction

Artur Chachlowski

Już w najbliższą niedzielę, 5 grudnia, we wrocławskiej klubokawiarni Ceregiele 2.0 odbędzie się koncert zespołów Hellhaven, Pinn Dropp oraz Artyfiction. Na plakacie promującym wydarzenie znajdują się kody QR, które przekierowują do serwisu GoOut gdzie można nabyć bilety oraz do playlisty Spotify.

Jak brzmią bohaterowie tego wieczoru, będzie się można przekonać słuchając tego właśnie specjalnie dobranego zestawu utworów. Start: 18, wejście: 25zł.


Projekt
Artyfiction powstał na początku 2018 roku. Korzenie zespołu sięgają do formacji zwanej Laszlo Taxi, w której skład wchodzili Darek, Mirek oraz Paweł. Chęć rozwinięcia skrzydeł jak i zmiany brzmienia wywołało serię przetasowań i transformacji zakończoną ostatecznie dołączeniem do składu Wojtka. W tamtych mrocznych dniach przez szeregi zespołu przewinęło się wielu wokalistów, jednak żaden nie zagrzał miejsca na dłużej, doprowadzając ostatecznie do decyzji wstąpienia na drogę instrumentalną. Wszystkie trudy i wysiłki nie okazały się jednak daremne. Różnorodność korzeni muzycznych i sfer zainteresowania poszczególnych członków zespołu zaowocowało bogactwem brzemienia i różnorodnej stylistyki utworów.

Zespół Hellhaven zaistniał na polskiej scenie muzycznej w 2010 roku debiutując albumem Art for Art’s Sake na antenie takich rozgłośni, jak Radio Kraków, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Polskie Radio Trójka. W roku 2012 po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy-Records została wydana druga płyta pt. Beyond The Frontier, która zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, będąc wysoko oceniana przez tamtejszych recenzentów. Muzyka grupy jest szeroko pojętą wariacją na temat melodyjnego rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów dalekiego i bliskiego wschodu. Niestandardowe pejzaże muzyczne łączą się zgrabnie z melodyjnością i przystępnością, co stanowi dość niespotykane połączenie muzyki nieprostej, wymagającej i rozbudowanej, z przyswajalną, delikatną i miłą dla ucha melodyką.

Pinn Dropp narodził się z pomysłu gitarzysty i kompozytora Piotra Syma, który, chcąc wyrazić swoją fascynację muzyką progresywną podjął się pisania muzyki z myślą o przyszłym projekcie. Współpraca z perkusistą Dariuszem Piwowarczykiem, który również zajął się realizacją nagrań zaowocowała powstaniem ostatecznego brzmienia Pinn Dropp. Wiosną 2017 roku do dwóch muzyków dołączył wokalista i multiinstrumentalista Mateusz Jagiełło i wraz nim przygotowany został materiał na debiutancki minialbum. grudniu 2017 roku ukazała się w formie digital EP „Re: Verse, Re: Treat, Re: Unite”. Otrzymała ona bardzo dobre recenzję, zarówno w kraju i za granicą, zaś trzy utwory zawarte na EP w zamyśle miały być tylko wstępem przed wydaniem debiutu z prawdziwego zdarzenia. W lutym 2018 roku do zespołu dołączył basista Paweł Woliński i wraz z nim grupa zarejestrowała debiutancki album „Perfectly Flawed”, który swoją premierę w formie CD miał w styczniu 2019. Obecnie zespół w zmienionym składzie pracuje nad kolejną płytą oraz poświęca się działalności koncertowej.

konwenanse830

 
MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.