Marcin Pająk wyda "Sound of the Trees": premiera jutro

Artur Chachlowski, Marcin Pająk wyda "Sound of the Trees": premiera jutro

Mieszkający w Anglii gitarzysta Marcin Pająk przygotował nowy album studyjny „Sound of the Trees”. Premiera odbędzie się już jutro.

“Sound Of The Trees” to już czwarty studyjny album gitarzysty Marcina Pająka. Na płycie znalazło się dziesięć utworów w stylistyce prog-rockowej, w których główną tematyką jest bardzo szybka przemiana naszego stylu życia i dopasowywanie się do nowych trendów oraz podążanie wytyczonymi śladami.

Album ten zwraca naszą uwagę na postępującą izolację i zagubienie człowieka w nowoczesnym świecie, gdzie na pozór wszystko sprawia wrażenie jakby było odwrotnie.

Na płycie oprócz Marcina zagrał również znany z poprzedniego albumu basista W.R.Ona oraz Piotr V. Gawlik, który zagrał na perkusji. Gościnnie w utworze “Escape From Reality” na instrumentach klawiszowych zagrał Michał Wojtas z projektu Amarok. Natomiast Wioletta Gawara użyczyła swojego głosu w wokalizie na początku utworu "Lost In The Crowd". 

Większość instrumentów została nagrana i zmontowana w domowym studiu Marcina w Londynie, a nagranie perkusji i gitary basowej odyło się w Nebula Studio w Warszawie.

Album “Sound Of The Trees” zabierze nas w podróż przez klimatyczne pejzaże dźwięków, transujące rytmy i zaskakujące zmiany nastrojów. Okładkę do albumu namalował Piotr V.Gawlik. Płyta została zmiksowana i zmasterowana w Kosa Buena Studio w Chrzanowie.

Marcin Pająk w wieku 17 lat rozpoczął muzyczną edukację w lokalnej szkółce Yamaha w Skarżysku-Kamiennej. Grał na gitarze w kilku projektach - m.in. w heavy metalowym zespole Stone Heads, po czym w roku 2004 wyjechał do Londynu, gdzie wraz z perkusistą Tomaszem Faustusem założył nowy projekt Out of Heaven.

Tuż po nagraniu materiału na pierwsza płytę, zespól nieoczekiwanie rozpadł się i Marcin dołączył do grupy Schist, która w 2009 roku nagrała płytę zatytułowaną "Tribulation". W 2011 roku, kiedy Schist zawiesił swoja działalność. Marcin dołączył wówczas  do reaktywowanego w Londynie znanego wcześniej w Polsce zespołu Thetragon oraz rozpoczął swój solowy projekt o nazwie Marcin Pajak. Ma na koncie cztery albumy studyjne i jeden koncertowy "Last Day In Poland", który ukazał się latem 2021 roku. 

Tracklista:

  1. Lost In The Crowd 7:57
  2. Sound Of The Trees 5:11
  3. To Find Ourselves Again 7:42
  4. Long Journay 6:02
  5. Silent Planet 4:56
  6. Together Apart 4:33
  7. You Are 5:14
  8. Escape From Reality 6:07
  9. Digital Life 5:06
  10. Last Song 1:52

 

Teledysk do utworu "Lost In The Crowd": 

MLWZ album na 15-lecie