Już niedługo dwa koncerty grupy Arena w naszym kraju

Artur Chachlowski

Brytyjska Arena powraca do Polski na dwa koncerty: 12 października w Piekarach Śląskich i 13 października w Poznaniu. W październiku zespół rusza w europejską trasę koncertową, żeby wspólnie z fanami świętować 25 lat istnienia.

Zagrają utwory z całego przekroju działalności! Muzycy pochwalili się już, że z tej okazji przygotowali specjalny rocznicowy set, w którym znajdą się kompozycje ze wszystkich dotychczas wydanych albumów.

Trasa promować będzie także nowy, dziesiąty już krążek zespołu, zatytułowany “The Theory of Molecular Inheritance”, którego premiera zaplanowana jest na październik br. W najbiższej audycji MLWZ (środa 29 września br., początek o godz. 21:00 na www.rockserwis.fm) zaprezentujemy przedpremierowo kilka fragmentów tego wydawnictwa.

Arena to jedna z bardziej zasłużonych grup z gatunku neoprogresywnego rocka. Zespół założony w 1995 roku przez perkusistę Micka Pointera (ex-Marillion) i klawiszowca Clive’a Nolana (Pendragon) szybko zyskał uznanie wśród fanów, a ich albumy, m. in. "The Visitor" i "Contagion" na stałe wpisały się w kanon muzyki progresywnej. Co ciekawe, ten drugi zajmujeszóste miejsce w historii najlepszych albumów neo-progresywnych wg portalu ProgArchives.com.

 

 

ARENA 2022 830

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.