Parahuman: drugi singiel z płyty "Affliction"

Artur Chachlowski, Parahuman: drugi singiel z płyty "Affliction"

Polski zespół Parahuman wypuścił drugi singiel promujący debiutancki album “Affliction”. Parahuman to dość młoda kapela na polskiej scenie muzyki metalowej. Grupa powstałą w 2014 roku 2014 roku, a w składzie znaleźli się muzycy tworzący dotychczas muzykę rockową.

Pierwsze próby przyniosły dużo energii i ciężaru w komponowanych utworach, co zdefiniowało ostatecznie twórczość jako muzykę z pogranicza groove metalu i metal coru. W swoim dorobku ma dwa single oraz EPkę “Anthropomorphic”, a 8 października bieżącego roku planuje wydać pierwszy i pełnoprawny studyjny album zatytułowany "Affliction". Materiał na płytę zarejestrowano w Nebula Studio (Tides From Nebula, Dopelord, Materia) przy współpracy z Tomaszem Stołowskim. Za miks i mastering odpowiada Robert Wawro, który współpracował w przeszłości między innmi z Asgaard i Exlibris. Oprawę graficzną stworzył pachu design mający w swoim portfolio kooperację z takimi zespołami jak Acid Drinkers i Kat&Roman Kostrzewski. Zdjęcia zespołu wykonał Michał Sobociński.

Komentarz zespołu odnośnie debiutanckiego albumu: "Płyta, którą chcieliśmy stworzyć i prezentujemy teraz, to mini koncept album. Tematem przewodnim są choroby, problemy społeczne ludzi żyjących współcześnie. Dotykamy w niej problemów social mediów, szeroko pojętych zagrożeń internetu, depresji, nienawiści oraz uzależnień. Każdy z utworów to krótkie studium wybranego “schorzenia”. Muzyczną inspiracją podczas tworzenia płyty były dla nas zespoły: Gojira, In Flames, Cannibal Corpse, Lamb of God, Killer be Killed oraz Decapitated. Chcieliśmy, żeby płyta niosła ze sobą pierwiastek melodyjności. Stąd pomysł na dodanie sampli oraz wprowadzenie do muzyki melodyjnych wokali, które miały różnicować materiał zawarty na płycie. Każda kompozycja prowadziła nas do wniosku, że podążamy w stronę melodic death metalu - gatunku, którym możemy zdefiniować muzykę na naszej płycie".

Zespół Parahuman prezentuje swój drugi singiel, zapowiadający płytę “Affliction”.

Utwór utrzymuje melodyjną stylistykę, okraszoną dawką energii i odpowiedniego ciężaru. “Sober” to opowieść o walce z uzależnieniem, ciężką ścieżką, jaką przechodzą ci, którzy chcą zerwać z nałogiem. Prezentuje ich strach i obawy, które im towarzyszą w codziennym życiu. Utworu można posłuchać między innymi na:

   Youtube (https://youtu.be/TVQFk_rfW8k),

   Spotify (https://spoti.fi/3BaP3Dw)

Wcześniej do odsłuchu udostępniono singiel “Signal” :

   Youtube (https://youtu.be/Sl6rGWdY8B0),

   Bandcamp (https://parahuman.bandcamp.com/track/signal)

   Spotify (https://open.spotify.com/album/3NKsfdHgdZhQwELj0FPC5N)

 

W dniu premiery płyty “Affliction” zespół zagra premierowy koncert (release party) w Warszawie, który będzie pierwszym występem w ramach promocji tego wydawnictwa. Plan trasy koncertowej przedstawia się następująco:

08.10.2022 - Warszawa, 2 Koła

22.10.2022 - Olsztyn, Carpenter Inn

05.11.2022 - Rzeszów, Underground Pub

12.11.2022 - Lublin, Rock Pub Ramzes

03.12.2022 - Łódź, Wooltura

09.12.2022 - Wrocław, Liverpool

14.01.2023 - Siedlce, Rock Pub Lemmy

­

Skład zespołu:

Olgierd Gontarczyk - wokal

Jakub Komorowski - gitara

Jakub Kaźmierski - perkusja

Adam Dobosz - bas

 

Social Media

Facebook https://www.facebook.com/parahuman.band

Bandcamp https://parahuman.bandcamp.com/music

Instagram https://www.instagram.com/parahuman.band/

Spotify https://open.spotify.com/artist/6gHKTVzVpZ5YUt1oNu5IXQ

MLWZ album na 15-lecie