Bartosz Słatyński wydał drugą solową płytę

Artur Chachlowski, Bartosz Słatyński wydał drugą solową płytę

Płyta „My” to zbiór najnowszych kompozycji zaśpiewanych przez Bartosza Słatyńskiego (ex-Penny Lane, ex-Avalanche) w wyjątkowych duetach. Pojawiają się na niej artyści wykonujący na co dzień bardzo różnorodne style muzyczne:

- Weronika Wronka – aktorka i piosenkarka. Ma na koncie udział w projekcie Krakowitz. Na co dzień związana z teatrem.

- Maja Lepianka – młoda, dobrze rokująca wokalistka, mająca na swym koncie udział w projekcie Billy Fingers. Laureatka kilku lokalnych przeglądów wokalnych.

- Sandra Watoła – związana z lokalną sceną  i biorąca udział w kilku projektach muzycznych.

- Kamila Sikora-Szot – wokalistka, pobierała naukę śpiewu przy Oświęcimskim Centrum Kultury. Na co dzień wykonuje poezję śpiewaną ale odnajduje się doskonale w różnorodnych stylach.

- Sławek Krzanowski – artysta pochodzący z Brzeszcz, ściśle związany z tutejszą sceną. Autor wielu piosenek emitowanych przez szereg stacji radiowych.

- Julianna Słatyńska - córka Bartosza. Od najmłodszych lat przejawiająca wrażliwość muzyczną i smykałkę do poezji. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu ucząc się gry na wiolonczeli. Po raz pierwszy biorąca udział w profesjonalnych nagraniach.

 

BARTOSZ SŁATYŃSKI - muzyk instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Od 2002 roku w składzie Avalanche, z którym zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku i 3. miejsce w Debiutach opolskich w 2005 roku. Następnie współtworzył formację Penny Lane. Debiutancka płyta tego zespołu otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2006 w kategorii alternatywny album roku. W 2015 roku ukazał się jego solowy debiut "Mały Ktoś". 

Muzycy biorący udział w nagraniach:

Paweł Basak – instrumenty klawiszowe, trąbka
Piotr Świąder-Kruszyński (Besides) - gitary
Jasiek Kidawa – gitary, programowanie
Sławek Krzanowski - gitary
Robert Zając – bas
Łukasz Zając – perkusja
Adrian „Afgan” Gąsior (Negatyw) oraz Michał Kuczera - gitary w utworze „Ona dobrze wie”

„Hałas” (feat. Maja Lepianka): 

MLWZ album na 15-lecie