Nowy klip Jen Cloher

Artur Chachlowski, Nowy klip Jen Cloher

"Strong Woman" to trzeci singiel z czwartego krążka Jen Cloher. Teledysk został nagrany kilka tygodni temu w londyńskim magazynie podczas wyprzedanego tournee po Wielkiej Brytanii i Europie. Dwuosobowy zespół kamerzystów uchwycił Cloher i jej niesamowity zespół przemierzający błyskawicznie przez utwór.

Wynikiem jest surowa i dynamiczna forma, która jest bardzo bliska temu, co możemy zobaczyć na scenie podczas jej występów.

Piosenka opisuje eksplorację identyfikacji płciowej przez Cloher w jej dzieciństwie w latach 80’. To także uczczenie jej unikalnego kobiecego dziedzictwa. Jen tak tłumaczy swoje inspiracje: „Ostatnio to do mnie doszło, że zawsze byłam liderką, silną kobietą. To nie cecha, która kultywowałam, a raczej odziedziczyłam. Mój kobiecy pierwiastek wywodzi się z Ngapuhi, maoryskiego plemienia z Far North w Nowej Zelandii. Istnieje sławne maoryskie przysłowie “Kia kaha”, które znaczy “Bądź mocny”. Moja matka, Dorothy, ukształtowała mnie według niego gdy dorastałam i jestem jej za to dozgonnie wdzięczna.”

Płyta została nagrana w zielonym otoczeniu wyspy Gippsland i zmiksowana u Jeffa Tweediego w Loft Studios w Chicago. Piosenki są podzielone pomiędzy niesamowitą gitarę prowadzącą Courtney Barnett i zakotwiczone przez sekcje rytmiczną Bones Sloane i Jen Sholakis. Końcowy rezultat robi wielkie wrażenie. Cloher zderza się z bolesną prawdą zachowując niezachwianą szczerość i wychodzi z tego starcia zwycięsko. Dodając do tego jej zdolności songwriterskie, płyta wyląduje pewnie w czołówce wielu rocznych zestawień.

Album jest już dostępny Mystic Production:
https://www.mystic.pl/produkty.htm?search_text=jen+cloher

Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

 1. Forgot Myself
 2. Analysis Paralysis
 3. Regional Echo
 4. Sensory Memory
 5. Shoegazers
 6. Strong Woman
 7. Kinda Biblical
 8. Great Australian Bite
 9. Loose Magic [Explicit]
 10. Waiting in the Wings
 11. Dark Art

 

Teledysk do utworu "Strong Woman" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie