The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok

Artur Chachlowski

The Watch zaprasza na serię koncertów prezentujących arcydzieła zespołu Genesis z lat 1972-1973 "Foxtrot" i "Selling England by the Pound" w ramach nowego show "Foxtrot & Selling England By The Pound - A Genesis Experience".

Gabrielowski wokal wokalisty The Watch, najbardziej zbliżony do brzmienia Petera Gabriela, oraz wszechstronna doskonałość instrumentalna zespołu dadzą możliwość usłyszenia wspaniałych utworów w wersjach zbliżonych do oryginału. Żaden inny zespół nie potrafi oddać wyjątkowego i elektryzującego brzmienia Genesis z ich pionierskich czasów - bez peruk, bez masek, tylko z czystą fascynacją muzyką Genesis, śpiewaną i graną tak dokładnie i wiernie oryginałom, że nie będziecie mogli uwierzyć własnym uszom! Wystarczy zamknąć oczy, aby przenieść się do lat 70.!

ART MUZA przedstawia

The Watch plays Genesis

FOXTROT & SELLING ENGLAND BY THE POUND

A Genesis Experience

07.05.2025, Katowice – Kinoteatr Rialto

08.05.2025, Łódź – Monopolis

09.05.2025, Warszawa – Hybrydy

10.05.2025, Bydgoszcz – Kuźnia

11.05.2025, Poznań – 2 Progi

Otwarcie bram: 19.00, początek koncertu: 20.00.

Ceny biletów:

Przedsprzedaż 149 w dniu koncertu 169 zł

Sprzedaż biletów na stronach: eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Ekobilet (klubkuznia.pl), kupbilecik.pl, rockserwis.pl, Rialto.katowice.pl

O zespole:

The Watch to pięcioosobowy zespół z Mediolanu we Włoszech, który specjalizuje się w odtwarzaniu muzyki legendarnej grupy Genesis z okresu, gdy jej wokalistą był Peter Gabriel (lata 1970-1975). Zespół powstał w 1997 roku, a jego liderem jest wokalista, główny kompozytor i nauczyciel Simone Rossetti. Od 2001 roku The Watch wydali osiem albumów studyjnych. Na ich siódmej płycie studyjnej „Seven” gościnnie wystąpił również gitarzysta Genesis, Steve Hackett. Melodyjność i energia są głównymi cechami ich muzyki, a koncerty na żywo stanowią ich bardzo mocną stronę.

The Watch zyskał ogromną popularność wśród fanów Genesis dzięki swoim koncertom "The Watch plays Genesis", podczas których z niezwykłą precyzją i intensywnością odtwarzają klasyczne albumy tej grupy, takie jak "Trespass", "Nursery Cryme", "Foxtrot", "Selling England by the Pound" oraz opus magnum Petera Gabriela, "The Lamb Lies Down on Broadway". Krytycy chwalą The Watch za wierną interpretację muzyki Genesis, a w szczególności za fenomenalny wokal Rossettiego, który jest uważany za najbardziej zbliżony do charakterystycznego stylu Petera Gabriela. Zespół potrafi doskonale oddać dramatyzm, emocjonalność wczesnych albumów Genesis. Sposób, w jaki zespół interpretuje muzykę Genesis, wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród fanów tej grupy, zabierając zespół z roku na rok w coraz bardziej rozległe trasy koncertowe po Europie, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

 

The Watch - skład:

Simone Rossetti (wokal prowadzący, flet, klawiatury, syntezatory),

Valerio De Vittorio (klawiatury, syntezatory, gitary, wokale),

Mattia Rossetti (bas, gitary, wokale),

Francesco Vaccarezza (perkusja, instrumenty perkusyjne, wokale)

oraz Andrea Giustiniani (gitary prowadzące).

 

The Watch w sieci:

www.facebook.com/thewatchprogband 

www.thewatchmusic.net 

www.instagram.com/thewatchprogband 

The Watch plays Genesis plakat830

 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia