Pierwsza tegoroczna nowość z wytwórni Lynx Music

Artur Chachlowski, Pierwsza tegoroczna nowość z wytwórni Lynx Music

Już dziś ukazuje się pierwsza polska płytowa nowość 2018 roku - drugi studyjny album grupy Wave zatytułowany "Between", którą publikuje wytwónia Lynx Music.

„Wave” to kielecki projekt muzyczny poruszający się w nurcie rocka alternatywnego i szeroko rozumianego art-rocka. Powstał z pasji do muzyki i w obecnym składzie funkcjonuje od maja 2015 roku. Zespół czerpie inspiracje z wielu źródeł, filtruje je przez swoją wrażliwość i systematycznie buduje własny styl, starając się odkrywać nowe muzyczne rejony. Teksty utworów skupiają się na tematyce egzystencjalnej i wynikają z obserwacji siebie, innych ludzi i otaczającego świata. W styczniu 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta „Me and Reality”

Druga płyta zatytułowana „Between” jest kolejnym krokiem na muzycznej ścieżce, którą konsekwentnie podąża zespół. W warstwie muzycznej znajdziemy na niej wpływy wielu nurtów takich jak rock psychodeliczny, nowa fala, punk, a nawet jazz, ale wszystko znajduje wspólny mianownik, który stanowi istotę „Wave”. Jeżeli chodzi o teksty to skupiają się one na człowieku jako jednostce i jego wewnętrznej walce ze światem i samym sobą. Razem tworzy to spójną całość o wyraźnie refleksyjnym i nostalgicznym charakterze.

Tracklista:

1. Illusion ........................... 4:50

2. Rat ……………………………... 4:45

3. Lost …………………………..… 5:20

4. Trash ………………………….. 4:25

5. Midsummer ………………... 6:32

6. Another Day ……………….. 5:10

7. Aftertaste ……………………. 4:25

8. Should Something Say …. 4:45

9. Between ……………………... 7:28

 

Skład:

Grzesiek Opałko – guitar, vocal

Marcin Wrona – guitar, vocal

Artur Ramiączek – drums, percussion

Wojtek Lisowicz – piano, keyboard, vocal

Krzysiek Tomczyk – bass guitar

Gościnnie:

Antonina Gorzelak – violin

 

MLWZ album na 15-lecie