Gratka dla fanów Jimiego Hendriksa: koncert gitarowej legendy na wielkim ekranie Multikina

Artur Chachlowski,

Już jutro, 28 marca 2019r., niesamowita szansa dla fanów Jimiego Hendriksa. Koncert gitarowej legendy na wielkim ekranie Multikina! Muzyczny dokument "Electric Church" opowiada o występie zespołu Jimi Hendrix Experience w roli headlinera Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pop w Atlancie - imprezy znanej później jako "Woodstock Południa".

Obecność Jimiego Hendriksa sprawiła, że festiwal został okrzyknięty jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu. "Electric Church" zawiera wywiady z kolegami z zespołu Hendriksa, czyli Billym Coksem oraz nieżyjącym już Mitchem Mitchellem. Wypowiadają się także między innymi: Paul McCartney, Steve Winwood, Rich Robinson, Kirk Hammett, Derek Trucks, Susan Tedeschi. "Electric Church" zawiera niesamowite występy na żywo i rzadkie fragmenty wywiadów z Jimim Hendriksem. "Stone Free", "Purple Haze", "All Around The Watchtower", "Foxy Lady", "Hey Joe" - widzowie Multikina zobaczą i usłyszą wykonania między innymi tych hitów z bogatego katalogu artysty.

Paul McCartney bez ogródek przyznaje się do wielbienia Jimiego Hendriksa. "Wszyscy graliśmy na gitarze. Wszyscy trochę wiedzieliśmy, o co w tym chodzi. Ale on wydawał się wiedzieć więcej niż my", mówi eks-Beatles.

Występ Jimiego Hendriksa wraz zespołem na Drugim Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Pop w Atlancie znaczył wiele nie tylko na poziomie muzycznym, ale także pod względem społeczno-politycznym. Przed festiwalem zakładano, że prowincjonalna publiczność nie odniesie się z sympatią do "długowłosych" kapel, a jednoczesny występ białych i kolorowych muzyków się nie uda. Organizatorzy festiwalu w Atlancie postanowili zmienić to przeświadczenie. Muzyka Hendriksa i jej przekaz uniwersalnej miłości czyniły go idealnym wyborem na headlinera i faktycznie Jimi Hendrix Experience był pierwszym zespołem zaproszonym do występu.

Czas trwania: 90 min.

Produkcja: USA 2019

Napisy: polskie

Dystrybucja: Abramorama

„Jimi Hendrix: Electric Church” będzie można zobaczyć 28 marca 2019 roku o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrzu.


Ceny biletów:

Warszawa: 29 zł

Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Wrocław: 27 zł

Zabrze: 25 zł

Bilety można nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

hendrix multiko380

MLWZ album na 15-lecie