„Thanks Jimi Symphonic” - Leszek Cichoński & Friends

Artur Chachlowski, „Thanks Jimi Symphonic” -  Leszek Cichoński & Friends

Leszek Cichoński napisał utwór „Thanks Jimi” w 2000 roku. Instrumentalna wersja ukazała się na płycie „Thanks Jimi - A Tribute To Jimi Hendrix", która w 2001 roku została wybrana gitarową i bluesową płytą roku przez czytelników magazynów „Gitara i Bas” oraz „Twój Blues”.

Świetnie zaśpiewaną przez Sebastiana Riedla wersję wokalną można znaleźć na krążku „Hey Jimi - Polskie Gitary Grają Hendrixa” nominowanym do nagrody  Fryderyków 2008.

Płyta „Thanks Jimi Symphonic” została zarejestrowana w pięknej sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i jest symbolicznym podziękowaniem dla Hendrixa -  w tym roku 18 września mineło bowiem 50 lat od jego śmierci.

Angielski tekst do utworu napisał znakomity amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem - wokalistą STORYVILLE,  współpracującym z sekcją Stevie Ray Vaughana DOUBLE TROUBLE. Malford Milligan zaśpiewał ten nowy tekst brawurowo w czasie koncertu z orkiestrą symfoniczną NFM. Singiel „Thanks Jimi” w wersji radio edit oddaje atmosferę tego niezwykłego koncertu.  Utwór jest oficjalnym hymnem Gitarowego Rekordu Guinnessa, który odbywa się co roku 1 maja  we Wrocławiu w hołdzie dla Jimiego Hendrixa.

 W nagraniu płyty udział wzięli:

soliści: Leszek Cichoński – guit. & voc, Jorgos Skolias – voc.,

Gość specjalny: Malford Milligan – voc.

Sekcja: Tomasz Grabowy – bass, Robert Jarmużek - keyb. Wojciech Buliński - drums

Orkiestrą Symfoniczną Narodowego Forum Muzyki dyryguje Jerzy Kosek.

 

teledysk Thanks Jimi Symphonic (reż. Jarosław Żamojda):

MLWZ album na 15-lecie