D Project

Winylowa edycja płyty „10 lat samotności” z bonusem, jakiego dotąd nie było na żadnej płycie Budki Suflera

Artur Chachlowski, Winylowa edycja płyty „10 lat samotności” z bonusem, jakiego dotąd nie było na żadnej płycie Budki Suflera

Nowy album Budki Suflera „10 lat samotności” doczeka się winylowej edycji. Na płycie znajdzie się zupełnie wyjątkowy i niespotykany dotąd bonus track od zespołu zatytułowany „Romek”, który jest swoistym zapisem narodzin piosenki. Premiera winyla 29 stycznia 2021 roku.

„Na końcu strony B winylowej edycji naszej płyty „10 lat samotności” umieściliśmy coś, czego nigdy nie było, ani na tej, ani na żadnej innej płycie Budki Suflera, a przez ostatnie pól wieku ukazało się ich sporo. Osobiście nie przypominam sobie w ogóle czegoś takiego na jakimkolwiek krążku.  

To co przez półtorej minuty słyszymy, to najprawdziwsze narodziny piosenki, początek drogi tworzenia, inspiracja dla zespołu i autora tekstu w pragnieniu doganiania ideału. Króciutkie dźwiękowe malowidło pokazuje, co jest na początku i jak daleko jest do końca. Takich „rybek” muzycznych jest tyle ile nagraliśmy piosenek, a nawet więcej, chociaż ta jedna spełnia dzisiaj znaczenie szczególne. Słuchając tych dźwięków trudno nam bronić się przed emocjami. Romek pisał piękne piosenki, a ich narodziny zawsze właśnie tak wyglądały.  

Nie inaczej. I cóż więcej można powiedzieć… 

 „10 lat samotności” to płyta, jaka muzykom może przytrafić się tylko raz. Te kilka, jakże różnych piosenek, to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość i rozgoryczenie. Każdy dał to, co ma najlepszego, talent, entuzjazm, szaleństwo, serce, wyobraźnię… Powstała scena muzyczna, jakiej nie planowaliśmy, ale przez to, być może niezwykła… 

W listopadzie odbyła się premiera singla oraz teledysku „10 lat samotności” z tekstem napisanym przez Zbigniewa Hołdysa. Film zrealizowali Jan i Oliwia Marciniak https://bit.ly/2U9DAPd. A muzykę stworzył Romuald Lipko.” 

Budka Suflera 

****************************************************************************** 

Album jest dostępny w przedsprzedaży na kulturalnysklep.pl oraz na empik.com: 
https://kulturalnysklep.pl/product-pol-98985-10-lat-samotnosci-edycja-winylowa.html 

Lista utworów:

Strona A: 

  1. 10 lat samotności 
  2. Maski 
  3. Lubię patrzeć kiedy śpisz 
  4. Ziemia jest płaska 
  5. Nowa podróż 

Strona B: 

  1. Niebo co dzień
  2. Zdolna jesteś to wiesz
  3. Powrotów nie ma już
  4. To dobry moment

Bonus: 

  1. Romek
MLWZ album na 15-lecie