Filharmonia Futura zapowiada kolejne widowiska

Artur Chachlowski

Pierwszy etap działalności koncertowej Filharmonii Futura, pierwszej prywatnej filharmonii w Polsce, powoli zbliża się ku końcowi. Do zaprezentowania pozostały jeszcze trzy widowiska. Twórcy mają już jednak ustalony plan premier na sezon koncertowy 2006/17. Rozpocznie się on w październiku, w Krakowie.

Filharmonia Futura zaprezentowała do tej pory parokrotnie widowisko multimedialne "Symphonica" (z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej i trzykrotnie Marka Piekarczyka) i po razie inspirowaną Orientem "Szeherezadę" (z pochodzącą z Jemenu Rasm Al-Mashan w roli głównej) oraz zestaw najpiękniejszych arii i duetów operowych, czyli "Opera e la vita" (w rolach głównych Małgorzata Walewska i Maciej Miecznikowski).

9 kwietnia w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku dwukrotnie (o godz. 16:00 i 19:00) pokazana zostanie "Symphonica" (na scenie: Małgorzata Ostrowska, Monika Pilarczyk, Sylwia Lorens, Damian Ukeje, Karol Śmiałek, orkiestra Filharmonia Futura pod batutą Mikołaja Blajdy). Parę tygodni później, 28 maja w warszawskiej Filharmonii Narodowej, będzie można zobaczyć "Operę e la vita". Widowisko w stolicy zakończy sezon występów rozpoczęty jesienią 2015 roku w Krakowie.

Filharmonia Futura ma już skonkretyzowane plany na sezon 2016/17. Na pewno zaprezentuje trzy premiery na scenie kina Kijów.Centrum w Krakowie. Każdy ze spektakli ma być czymś zupełnie nowym na kulturalnej mapie Krakowa.

– 9 października zagramy pierwszą prapremierę w ramach FF w kinie Kijów.Centrum – "Beethoven Electric 3D" – zapowiada Mikołaj Blajda, współtwórca Filharmonii Futura i jej dyrektor artystyczny. – Miesiąc później "Symphonica made in Poland", a w grudniu nasze pierwsze widowisko dla dzieci,  "Alicja w krainie Muzycznej Magii". To nie wszystkie planowane premiery więc zaglądajcie na stronę FF.

"Beethoven Electric 3D" to połączenie klasyki oraz współczesnego, elektronicznego brzmienia. Instrumentom klasycznym towarzyszą dźwięki elektrycznych instrumentów smyczkowych, tworzone przez didżeja, beatboxera, gitary oraz syntezatory. "Wizualizacje 3D w połączeniu z mappingiem wprowadzają niezwykły, wręcz metafizyczny klimat. W programie będzie można usłyszeć fragmenty III, V i IX symfonii, Sonaty Księżycowej, Dla Elizy i Sonaty Patetycznej. Wszystkie utwory we współczesnych, często szokujących aranżacjach" – czytamy w opisie pierwszej z premier Filharmonii Futura na nowy sezon.

Multimedialność i zaangażowanie fanów są bardzo ważne w działalności Filharmonii Futura od samego początku i w tej materii na pewno nic się nie zmieni.

– Chcemy żebyście współuczestniczyli w powstawaniu tych projektów. Dlatego na facebookowym profilu Filharmonii Futura pojawiać się będą materiały z przygotowań. Będą filmy z prób, informacje, konkursy, bilety do wygrania itp. Pamiętajcie, jesteśmy pierwszą niezależną filharmonią w Polsce. A jedynym recenzentem i cenzorem, którego się obawiamy jesteście Wy! Dlatego będziemy o Was dbać i zachęcać, abyście do nas przyszli. Nie zawiedziecie się. Obiecujemy! Pozdrawiam w imieniu całej ekipy FF, Mikołaj Blajda – konkluduje szef artystyczny Filharmonii Futura.

Dokładne informacje o widowiskach oraz cenach biletów będą się pojawiać zarówno na profilu facebookowym, jak i na stronie internetowej Filharmonii Futura:

www.filharmoniafutura.pl/

www.facebook.com/Filharmonia-Futura-910983072320937/?ref=hl  

Image 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!