Za dwa tygodnie nowy album An-Vision

Artur Chachlowski

ImageZa dwa tygodnie, w piątek, 13 maja 2016r., odbedzie się premiera długo oczekiwanego, kolejnego albumu progmetalowej formacji AnVision. Album bedzie nosił tytuł „New World” i znajdzie się na nim, podobnie jak na poprzednim wydawnictwie, siedem utworów.

Płyta zapowiadana była już od jakiegoś czasu, a w mediach można było usłyszeć  pochodzące z niej, singlowe wersje utworów „Season Of The Witches”, tytułowego „New World” i „I’m Gone Away” do którego powstał również teledysk. Oprócz wymienionych kompozycji, na płycie znajdą się również, otwierający „Private Paradise”, bardzo spokojna ballada  „Gift Of Fate” nagrana z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Con Affetto, bardzo dynamiczny „Around The Corner” i ponad 15 minutowy „Lights Out, Dark Comes”.

Od wydania poprzedniej płyty AnVision zatytułowanej „AstralPhase” minęło już prawie cztery lata. Grupa dosyć długo pracowała nad nowym wydawnictwem, poszukując odpowiedniego brzmienia, które bedzie się nieco różniło od tego, które słyszymy na poprzednim albumie, jednak całość pozostanie w AnVision–owej stylistyce.

Pod koniec czerwca album ukaże się również na winylu, podobnie z resztą jak to stało się niedawno z płytą „AstralPhase”. Album był nagrywany w okresie od Listopada 2013 do Grudnia 2015 w Raven Studio, Other Studio i AnVision Studio. Nagrania realizowali Krzysztof Krupa, Dawid Motyka, Mateusz „Dolbi” Lupa, a miksem i masteringiem zajął się, podobnie jak na poprzedniej płycie, Marcin Szwajcer. Opracowanie graficzne, tak jak w przypadku „AstralPhase” wykonał Piotr Szafraniec, a zdjęcie zespołu Andrzej Tylko.

„New World” został nagrany w składzie: Marek Ostrowski – vocal, Grzegorz Ziółek – gitara, Karol Wadowski – gitara basowa, growl & scream, Marcin Duchnik – perkusja, Waldemar Rózański – instrumenty klawiszowe. Gościnnie, w utworze „Gift Of Fate” zagrał kwartet „Con Affetto” w składzie: Angelina Kierońska – skrzypce, Alicja Soboń – skrzypce, Karolina Stasiowska – Altówka i Anna Podkościelna – Cyz – wiolonczela.
W epilogu utworu „Lights Out, Dark Comes” swojego głosu użyczyła Aleksandra Sidor.

Album „New World”, został zadedykowany zmarłemu w zeszłym roku, wieloletniemu technicznemu zespołu, a przede wszystkim przyjacielowi i największemu fanowi AnVision, Grzegorzowi „Crakusowi” Krakowieckiemu.
MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.