D Project

Zbliża się X Festiwal Rocka Progresywnego

Artur Chachlowski,

W dniach 1, 2, 3 lipca w Toruniu odbędzie się X Jubileuszowy Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. W tym roku impreza po raz pierwszy potrwa aż trzy dni. Wystąpi 11 polskich wykonawców oraz Gość Specjalny z zagranicy, znana i bardzo lubiana na całym świecie Karnataka z Wielkiej Brytanii. Festiwal będzie miał bardzo wyjątkową oprawę, ponieważ odbędzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Toruńskiej Starówki oraz Zamku Krzyżackiego, nad Wisłą.

Festiwalowi jak co roku towarzyszyć będą liczne przedsięwzięcia wspierające. Podczas imprezy wręczona zostanie tradycyjna Nagroda im. Roberta RoRo Roszaka, którą otrzyma zespół Riverside. Uczczona zostanie postać patrona Festiwalu - Tomasza Beksińskiego. Na widzów czekać będą także kiermasze płytowe, konkursy i loterie.

Festiwal organizowany już po raz dziesiąty przez członków Stowarzyszenia PROGRES od kilku lat jest okrzyknięty Świętem Polskiej Sceny Rocka Progresywnego. Gromadzi coraz większą publiczność i z roku na rok rośnie jego ranga na festiwalowej mapie Europy. Zapraszamy zatem do Torunia w dniach 1, 2, 3 lipca. Poniżej plan Festiwalu.

X JUBILEUSZOWY FESTIWAL ROCKA PROGRESYWNEGO im. Tomasza Beksińskiego

TORUŃ - FOSA ZAMKOWA (pod Zamkiem Krzyżackim w okolicach ul. Bulwar Filadelfijski)

1 lipca - piątek - 19.00

ANVISION

ANIMATIONS

ARLON

2 lipca - sobota - 15.00

BRAIN CONNECT

ABSTRAKT

HIPGNOSIS

KARNATAKA

WŁADYSŁAW KOMENDAREK

3 lipca - niedziela - 15.00

KEEP ROCKIN'

LOVE DE VICE

BELIEVE

RETROSPECTIVE

Image
MLWZ album na 15-lecie