Fabryka Zespołów ogłosiła wyniki koncertu finałowego FZ World Tour

Artur Chachlowski,

ImageFabryka Zespołów ogłosiła wyniki koncertu finałowego FZ World Tour. Międzynarodowe jury zaprosiło na swoje festiwale 4 zespoły.

Sześć godzin muzyki, dziesięciu wykonawców, obecność promotorów zagranicznych festiwali, dwa panele dyskusyjne oraz wystawa gitar, która wnet przeistoczyła się w prawdziwy open stage. A i to nie wszystko, bo prawdziwe owoce FZ World Tour - polskich eliminacji do zagranicznych festiwali zorganizowanych przez portal Fabryka Zespołów - dopiero spadną z showcase'owego drzewka i padną łupem polskich zespołów. Cztery z nich już tego lata zagrają na europejskich scenach: RUST (zaproszony na dwa), OBERSCHLESIEN, GOORAL oraz SCREAM MAKER.

7 maja, kwadrans po godzinie 20 Fabryka Zespołów zamknęła pierwszy rozdział swojej nowej historii FZ World Tour. Ale nie tylko o redakcyjną historię się rozchodzi, bo tego lata kolejne wersy do własnej zapiszą cztery spośród dziesięciu zespołów, które - walcząc o udział w festiwalach w Serbii, Czechach i Niemczech - zagrały w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu. Kolejno zaprezentowali się następujący artyści: Gooral, Oberschlesien, Das Moon, Rust, Scream Maker, SIQ, Cochise, Chemia, Materia oraz Closterkeller.

Jury finału FZ World Tour 2016 w osobach: Mariji Vujović (EXIT Festival), Tomáša Vítka (Masters of Rock, Metalfest Open Air; w zastępstwie zmagającego się ze skręconą nogą Patrika Kohuta wybierał także dla Ostravy v Plamenech), Matthiasa Prillera (BASH) oraz Gosi Kaczmarek (Prezes FZ), zdecydowało, co następuje:

SCREAM MAKER - MetalFest Open Air (Pilzno, Czechy, 3-5.06.2016)

GOORAL - Exit Festival (Nowy Sad, Serbia, 7-10.07.2016)

RUST - Masters of Rock (Vizovice k. Zlina, Czechy, 14-16.07.2016)

OBERSCHLESIEN - Ostrava v Plamenech (Ostrava, Czechy, 6.08.2016)

RUST - BASH-Berlin Artistpool Showcase (Berlin, Niemcy, 10.10.2016)

MLWZ album na 15-lecie