Miejscovi zapraszają na koncert w Warszawie

Artur Chachlowski, Miejscovi zapraszają na koncert w Warszawie

Już w najbliższy piątek, 21 kwietnia, w warszawskim klubie Miejsce Chwila zagrają Miejscovi. Miejscovi to nowy projekt Uli i Bartka Mieszkuńców, twórców zespołu The Boogie Town, znanego chociażby dzięki piosence „Emily”. 21 października ukazał się album Miejscovych zatytułowany „Tak się nie gra”, który promuje m.in. singiel „Choć się serce rwie”, do którego powstał także klip, który można obejrzeć po rozwinięciu newsa.

Koncert zespołu zacznie się o 20.30, bramy klubu będą otwarte od 19:30. Bilety po 10 PLN. Klub Miejsce Chwila mieści się na ulicy Ogrodowej 31/35 w Warszawie.

Miejscovi to pięcioro muzyków których połączyła fascynacja muzyką polskich korzeni. Piosenki napisane w oparciu o oryginalne polskie obery, mazury, kujawiaki i polki grają w składzie inspirowanym składem typowej polskiej kapeli ludowej: skrzypce, akordeon, kontrabas, bębny. Część instrumentów została specjalnie wykonana dla Miejscovych przez wiejskich muzykantów, których poznali jeżdżąc po Polsce. Są więc cymbały spod Rzeszowa i barabany ze skórzanymi naciągami ze wsi pod Radomiem.

Bartek i Ula (która na potrzeby nowego projektu obrała pseudonim Lulka Mieszkuniec) podkreślają, że zależało im na ujęciu tematu polskiej kultury ludowej w nowoczesną, lekką formę, przystępną również dla młodych ludzi którzy chcieliby poznać bliżej naszą kulturę. Przyświecała im myśl, aby tak jak w przypadku potańcówek ludowych, ludzie mogli bawić się i tańczyć do ich piosenek.

MLWZ album na 15-lecie