Konferencja i festiwal Tak Brzmi Miasto 2017

Artur Chachlowski,

Beyoncé z Jackiem Whitem, Coldplay z The Chainsmokers, Daft Punk z Pharellem Williamsem czy Lana Del Rey z The Weeknd. Wydaje się, że w muzyce prawie nikt już nie tworzy hitów bez czyjegoś współudziału. Z drugiej strony nieustannie ze sobą konkurujemy - walczymy o nagrody, słuchaczy, pieniądze, swoje pięć minut... Czy w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na prawdziwą współpracę? Czy warto w nią inwestować?

Czy w muzyce jest ona potrzebna tak samo, jak dobry riff czy chwytliwy refren? Wszystkiego będzie można się dowiedzieć w Krakowie, już 11-12 listopada podczas​ ​Tak​ ​Brzmi​ ​Miasto.

Szóste wydarzenie organizowane pod marką Tak Brzmi Miasto: WSPÓŁPRACA skierowane jest przede wszystkim do branży muzycznej – menedżerów, animatorów, organizatorów, agencji, wydawnictw oraz do muzyków i zespołów samodzielnie zarządzających swoją karierą. 11-12 listopada w Krakowie, w kompleksie przy ul. Krakowskiej 41, na którego terenie znajdują się niezależne inicjatywy – przede wszystkim Teatr Nowy Proxima, ale też klubokawiarnia Literacka czy galeria sztuki Off-Frame – spotykać się będziemy na panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i spotkaniach. Z kolei część festiwalowa odbędzie się w bliskim sąsiedztwie kompleksu, na Kazimierzu, w klubach Piękny Pies, Alchemia, Barka Alrina, Serce i Drukarnia. 

Tematem tegorocznej edycji jest WSPÓŁPRACA rozumiana w szerokim znaczeniu współpracy muzycznej, ale też biznesowej, międzymiastowej czy międzynarodowej, jak i interdyscyplinarnej. W programie znajdziemy spotkania, których tematyka obejmuje m.in. rozwój muzyczny, aspekty działalności menedżerskiej, działania promocyjne, dziennikarstwo muzyczne, kwestie współpracy muzyków z wytwórniami muzycznymi, organizację festiwali, eksport muzyki. W charakterze specjalistów goście z branży, w tym aktywni muzycy, menedżerowie, właściciele i szefowie agencji i wydawnictw, designerzy, artyści audiowizualni. W tym roku będziemy mogli usłyszeć i porozmawiać między innymi z Leszkiem Biolikiem, Pauliną Przybysz, Izą Lach, Pawłem Szamburskim, Dariuszem Makarukiem, Jorgosem Skoliasem, Krzysztofem Trebunią-Tutką.

Muzycznym uzupełnieniem konferencji będzie część festiwalowa – promująca niezależnych, krakowskich wykonawców, także wśród zgromadzonej międzynarodowej publiczności. 

Dla wszystkich gości konferencji, 11 listopada odbędzie się 12 koncertów wybranych wspólnie z krakowskimi kolektywami przedstawicieli młodej sceny muzycznej. Zagrają dla nas: Artykuły Rolne, Bażant, Dziewczęta, Eluktrick, ImproKRK, It's July Already, Kuba Duda, Sasha Boole, Smoking Barrelz, Sonbird, rivers.real, runforrest, Świderile.

Więcej szczegółów na www.takbrzmimiasto.pl

Tak Brzmi Miasto 2017 830

 

MLWZ album na 15-lecie