Nowy album Art Of illusion

Artur Chachlowski,
Jedną z gwiazd tegorocznego Progressive Evening, który odbędzie się 26 stycznia w MCK w Bydgoszczy, obok Retrospective i Sounds Like The End Of The World, będzie grupa muzyczna Art of Illusion, która  funkcjonuje na bydgoskim rynku muzycznym już od 13 lat. W listopadzie 2014 roku za pośrednictwem wydawnictwa Lynx Music z Krakowa wydała pierwszy studyjny album o przewrotnej nazwie „Round Square of the Triangle”.
Zespół na przełomie lat 2015/2017 poczynił szeroką promocję albumu odwiedzając większość dużych polskich miast. Najważniejszym wydarzeniem był koncert podczas festiwalu Metal Hammer Festiwal, na którym dzieliliśmy zcenę m.in z Dream Theater. Następnie otwarcie sali koncertowej Jordanki w Toruniu wraz z Riverside i Materią oraz ostatecznie na deskach Teatru Ślaskiego z zespołem Pendragon.
 
26 stycznia br. wydana zostanie nowa płyta o tytule "Cold War of Solipsism". Muzyka ponownie będzie wypadkową klasycznego rockowego grania z elementami wirtuozerii i melancholii. Znajdziemy w niej dużo więcej mocnych metalowych akcetów. Główną różnicą jest fakt, że każdy utwór na płycie będzie z linia wokalną. Autorem tekstów na płycie jest ponownie Mikołaj Zieliński. Teksty utworów odwołują się do ciemnej strony człowieka, jego problemów i depresji, czy jak w utworze tytułowym "Cold War of Solipsism" także do relacji międzyludzkich, które są jak zimna wojna, wyrachowana walka o dominację, osiągnięcie własnych, subiekywnych i jednostkowych celów. 
 
Podczas koncertu w Bydgoszczy 26 stycznia grupa Art Of Illusion zaprezentuje utwory z nowego albumu.
 
Poniżej teledysk do utworu promującego album "Cold War of Solipsism":
 
 
Progressive plakat 3 2018 830
MLWZ album na 15-lecie