Unikatowe nagrania Skaldów na winylu

Artur Chachlowski, Unikatowe nagrania Skaldów na winylu

Nakładem Kameleon Records po raz pierwszy na płycie winylowej ukazuje się zbiór nagrań grupy Skaldowie powstałych oryginalnie do programów TVP „Życzliwi” (1969) i „Gusła” (1970).

„W zółtych płomieniach liści” to wyjątkowe połączenie najbardziej przebojowego okresu w twórczości Andrzeja Zielińskiego z poetyckim klimatem wierszy Agnieszki Osieckiej. Materiał został zremasterowany wprost z taśm matek i brzmi wybornie.

Album został wydany w 3 wersjach:

SUPER DELUXE (wytłoczoną na PRZEPIĘKNYM przezroczystym pomarańczowym winylu i zawierającą 12 stronicową książkę oraz ogromny plakat)

DELUXE (wytłoczoną na tradycyjnym czarnym winylu i zawierającą 12 stronicową książkę bez plakatu)

STANDARD (wytłoczoną na tradycyjnym czarnym winylu i nie zawierającą książki ani plakatu)

Nakłed każdej z wersji to tylko 100 sztuk!!!

Album dokumentuje najbardziej dojrzały moment w big-beatowym okresie działalności Skaldów, tuż przed progresywną eksplozją.   Poza trzema nagraniami dostępnymi kiedyś na potrzaskującej czwórce Polskich Nagrań (piosenka Czarodzieje została wówczas brutalnie wyciszona), wszystkie utwory mają swoją winylową premierę dopiero na tym wydawnictwie. W zestawie znalazła się m.in.: najlepsza, radiowa wersja jednej z najpiękniejszych polskich piosenek – „W żółtych płomieniach liści” oraz utwór „Dzień dobry, do widzenia” zarejestrowany podczas progresywnej sesji w Niemczech Zachodnich w 1971 roku.

Wwydawnictwu towarzyszy piękna szata graficzna oraz dodatki (zawarte w wersjach deluxe i super deluxe).

KUP LP (wersja super deluxe)

KUP LP (wersja deluxe)

KUP LP (wersja standard)

MLWZ album na 15-lecie