Baika zagra w Krakowie i w Jaworznie

Artur Chachlowski, Baika zagra w Krakowie i w Jaworznie

BAiKA, wcześniej duet, teraz już trio tworzone przez Piotra Banacha (Hey, Indios Bravos), Kasię Sondej i Marcina Żabiełowicza (Hey) zagra w najbliższą sobotę koncert w Krakowie, w cyklu Solvay Nocą.

Zespół cieszy się na spotkanie z publicznością w tym pięknym i magicznym mieście, szczególnie teraz kiedy atmosfera zimowa i przedświąteczna nastraja wyjątkowo na przeżywanie muzyki.
Do Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY zapraszani są najciekawsi artyści z całego kraju. Z każdego koncertu w ramach Solvay Nocą powstaje klip video, co znaczy, że BAiKA tego wieczoru też nagra teledysk. 
 
Dzień wcześniej, niedaleko Krakowa, bo w Jaworznie odbędzie się koncert BAiKi, ale połączony z winylową premierą solowej płyty Wu-Wei, projektu Piotra Banacha. 
BAiKA oprócz materiału własnego wykona z gościnnym udziałem Piotra „Gutka” Gutkowskiego kilka utworów z Wu-Wei. 
Spotkanie autorskie z Piotrem Banachem rozpocznie się o godzinie 19, po spotkaniu koncert. 
 
06.12.2018  Jazz Club „Muzeum”, ul. Pocztowa 5, 43-600 Jaworzno. godz. 19.00.  https://www.facebook.com/events/2131259050250480/ 
 
07.12.2018 Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY, ul. Zakopiańska 62, 30-523 Kraków, godz. 20.00. https://www.facebook.com/events/392982671242202/ 
 
BAiKA - nazwa zespołu, a raczej duetu, jest skrótem od Banach i Kafi. Piotra Banacha nie trzeba przedstawiać szerzej, to utytułowana i doceniana osobowość polskiego rocka.  Założyciel i lider zespołów m.in. Hey i Indios Bravos, oraz producent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej - "Puk, puk”.. 
Kafi - Katarzyna Sondej to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. Publiczność zna ją już z koncertów BAiKi, ale też z występów u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey Fayrant Tour 2017. Utwory BAiKi wykonywane jej mocnym i niepokornym wokalem, stają się bardzo przekonującymi historiami o życiu, w których słuchacz odnajduje siebie i swoje przeżycia.
Debiutancka płyta „Byty zależne” ukazała się w tym roku i od razu zdobyła świetne recenzje dziennikarzy muzycznych, a publiczność koncertowa nie może się nachwalić koncertów BAiKi, z czego Banach i Kafi bardzo się cieszą, bo jak każdy debiutant obawiali się czy ich muzyka się spodoba. Ostatnio dołączył na stałe do zespołu Marcin Żabiełowicz, gitarzysta grupy Hey.FB 
 
MLWZ album na 15-lecie