Don Airey zagra w Bydgoszczy

Artur Chachlowski,

Legenda klawiatury, pianista Deep Purple, Do Airey, wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju. Zapraszamy na jego występ, który odbędzie się 10 marca br. w Bydgoszczy w Klubie Kuźnia. 

Szczegóły na poniższym plakacie.

W dzisiejszych czasach, gdy każdy przedstawia się w mediach prawie codziennie z najmniejszymi błahostkami, Don Airey jest bez wątpienia "One of a Kind".

Trudno znaleźć nazwisko wśród tych, którzy przez ostatnie 30 lat pozostawili swój ślad w historii rocka i którzy w pewnym momencie nie korzystali z umiejętności Dona. Należą do nich Ozzy Osbourne, Rainbow, Whitesnake, Judas Priest, Gary Moore, Brian May, Jethro Tull, Black Sabbath i, oczywiście, Deep Purple, zespół, którego Don Airey jest pełnoetatowym członkiem od ponad piętnastu lat.

Don Airey nigdy nie był graczem sesyjnym. Zespoły i artyści współpracują z nim za jego wyjątkową wizję muzyczną, za dynamikę jaką daje utworom. Także za tą samą pasją, tą samą energią i tym samym talentem, Don Airey pisze i tworzy swoje własne piosenki.

"One Of A Kind" to prawdziwy klasyczny rockowy klejnot z melodiami, świetnymi riffami i solówkami oraz unikalną jednością zespołu. Co więcej, jego nowy solowy album został napisany i nagrany w duchu zespołu z udziałem następujących utalentowanych muzyków:

Carl Sentance (z obecnego składu brytyjskich legend Nazareth) to wokalista, którego kochają wszyscy fani metalowych głosów, takich jak Rob Halford i Graham Bonnet; Basista Laurence Cottle, który grał z Black Sabbath , z Gary'm Moore'em i z Chickiem Coreą, tworzący wspaniałą sekcję rytmiczną z utalentowany Jona Finnigan, równie głośny na scenie jak na pokoncertowych imprezach. Ostatni, ale nie mniej ważny, to niesamowity Simon McBride, który stanowi niemałą konkurencję dla wielu legendarnych gitarzystów, z którymi Don pracował wcześniej.

"One Of A Kind" wyjątkowo harmonijnie i dobrze zgrany album. Dedykowany dla każdego hard rockowego fana, który popełniłby wielki błąd, gdyby przeoczył tą pozycję. Płyta została wydana 25 maja 2018 r. w wytwórni earMUSIC jako 2CD (w tym dodatkowy live CD), Vinyl i Digital.

Track list

One Of A Kind

 1. Respect
 2. All Out Of Line
 3. One Of A Kind
 4. Everytime I See Your Face
 5. Victim Of Pain
 6. Running Free
 7. Lost Boys
 8. Need You So Bad
 9. Children Of The Sun
 10. Remember To Call
 11. Stay The Night

Bonus CDrecorded live at Fabrik, Hamburg on March 14, 2017.

 1. Pictures of Home (originally by Deep Purple)
 2. Since You've Been Gone (originally by Rainbow)
 3. I Surrender (originally by Rainbow)
 4. Still Got The Blues (originally by Gary Moore)

Należy zauważyć tutaj, że Don Airey grał z Deep Purple przed 15 000 publicznością, a następnego dnia grał na organach w kościele swojej ukochanej wioski z taką samą koncentracją i szacunkiem dla muzyki i publiczności.

W tym samym duchu Don nie wykazuje żadnych widocznych wysiłków, wychodząc z chwały dwóch ostatnich albumów Deep Purple ("NOW What ?!" i "inFinite") do grania w klubach z własnym zespołem muzycznym. Zawsze z wielkim uśmiechem na twarzy, gdy tylko podłączy swój sprzęt do wzmacniacza.

 

9 marca 2019 roku Don Airey wyrusza w europejską trasę koncertową:

09.03. Great Yarmouth – Legends of Rock (UK)

10.03. Bydgoszcz – Klub Kuźnia (PL)

11.03. Brno - Metro Music Bar (CZE)

12.03. Olomouc - Bounty Rock Club (CZE)

14.03. Nové Mesto – Válhom at Blue Note (CZE)

15.03. Velden – Bluesiana (AUT)

16.03. Ulm – Roxy (GER)

17.03. Weert – Bosuil (NL)

18.03. Zoetermeer – BoerderiJ (NL)

20.03. Cambridge – PRS/The Junction (UK)

21.03. Dortmund – Piano (GER)

22.03. Jena – Kulturbahnhof (GER)

23.03. Bensheim – Musiktheater Rex (GER)

24.03. Rutesheim – Uhlenspiegel (GER)

www.donairey.com

www.ear-music.net www.youtube.com/earMUSICofficial www.facebook.com/earMUSICofficial

Bilety w cenach:

przedsprzedaż - 110 PLN,

od 01.01.2018 - 120 PLN,

od 01.03.2018 – 130 PLN

Dostepne na stronach www.empikbilety.pl, www.eventim.pl, www.ticketmaster.pl oraz w Bydgoszczy w klubie Kuźnia, ul. Gdańska 67, tel. 52 321 31 70 , www.klubkuznia.pl

airey bydgoszcz 830

MLWZ album na 15-lecie