Wspólne koncerty Defying i Traces to Nowhere w 2019 roku

Artur Chachlowski, Wspólne koncerty Defying i Traces to Nowhere w 2019 roku

Wspólne przedsięwzięcie warszawskiego zespołu Traces to Nowhere i olsztyńskiego Defying, pod nazwą The Solarsoid Tour rozpoczęło się jesienią 2018. Nadchodzący rok to kolejne daty wspólnych koncertów.

Solarne sinusoidy owinęły się wokół pięciu miast: Ciechanowa, Olsztyna, Malborka, Łomży i Suwałk. W poszczególnych miastach zaprezentowały się zespoły związane z lokalną sceną metalową: Infernal Bizarre (Łowicz), Frontal Cortex (Olsztyn), The Broken Bridges (Grudziądz) i Torture of Hypocrisy (Mikołajki).

Granicę rejestrów, duszną atmosferę i żar korony słonecznej płynący z głośników będzie można poczuć już 8-ego lutego w Lublinie i 9-ego lutego w Przemyślu. Oprócz Defying i Traces to Nowhere na obu koncertach zaprezentuje się przemyski Rotengeist. Wkrótce kolejne daty koncertów!

Lublin, Rock Pub Ramzes:

https://www.facebook.com/events/458841337978912/

Przemyśl, Fort XXII:

https://www.facebook.com/events/313943922575603/

Traces to Nowhere to projekt z Warszawy założony w 2010 roku. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu Twin Peaks, który stanowi pozamuzyczną inspirację dla członków zespołu. Już od początku istnienia zespół stara się nie zamykać w jednym nurcie muzycznym. Ich muzyka to mieszanina bardzo różnych dźwięków, zaczerpniętych zarówno z post metalu i post rocka, czy industrialu, ale też z szeroko pojętej alternatywy, zahaczającej o trip-hop. Dzięki odrzuceniu ram ich twórczość wymyka się schematom, oddając przestrzeń muzyce i słowom. Utwory Traces to Nowhere to przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje, wzbogacone o melodyjny wokal.

Na koncertach, w ramach The Solarsoid Tour, Traces to Nowhere promować będzie wydany 1 czerwca 2018 r. debiutancki album długogrający Up to the Sun. Płyta składa się z ośmiu utworów tworzących jedną całość, skomponowanych wspólnie przez członków zespołu. Teksty do utworów napisała wokalistka grupy, Karolina Mazurska. Materiał został nagrany „na setkę”, zmiksowany i zmasterowany w Prusiewicz Studio w Krakowie przez Marcina Prusiewicza. Wokale zarejestrowano w Dziupla Studio w Warszawie przy wsparciu Edyty Glińskiej.

Płytę promuje singiel zatytułowany (...), do którego nakręcony został teledysk autorstwa Tomka Niedzielko.

https://www.youtube.com/watch?v=0o9zgZH_4fI

 

Traces to Nowhere:

http://www.facebook.com/tracestonowhere

https://tracestonowhere.bandcamp.com

https://www.instagram.com/tracestonowhere/

Defying to post-progmetal z Olsztyna, istniejący od 2008 roku. Po kilku materiałach demo zadebiutowali w 2014 r. albumem koncepcyjnym Nexus Artificial. Po dwóch latach zespół zarejestrował ponad 30 minut nowego materiału, składającego się na EP The Splinter of Light We Misread. Na krążku, ponownie wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover New Dawn Fades kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division. Podobnie jak poprzednio, tak i tym razem kwartet zastosował połączenie różnych gatunków ciężkiego grania – na minialbumie znalazły się zarówno elementy charakterystyczne dla post- oraz progmetalu, jak i sludge’u czy blackmetalowego brudu.

16 października 2018 r. grupa nakręciła teledysk do utworu The Sunlight Recedes z EP The Splinter of Light We Misread. Obraz, zainspirowany poezją Rafała Wojaczka, stanowi hybrydę lyric video oraz teledysku w jego klasycznym rozumowaniu. Za realizację klipu odpowiada perkusista grupy, Tomasz Semeniuk, który wcielił się w scenarzystę, montażystę i reżysera. W roli głównej wystąpił Jakub Korzunowicz, założyciel TeArtu – Teatru Edukacji Artystycznej. Ponadto w teledysku można zobaczyć Barbarę Sidor, obecną na fotografiach, zdobiących szatę graficzną The Splinter of Light We Misread oraz muzyków Defying w epizodycznych rolach.

https://www.youtube.com/watch?v=Fah79G0Ykmo

Defying:

http://defyingband.pl

https://www.facebook.com/defyingpoland

https://defying.bandcamp.com

https://www.instagram.com/defyingpoland/

Rotegeist powstał pod koniec 2005 roku w Przemyślu. Założycielem zespołu jest Piotr Winiarski (gitara/wokal). Od początku działalności zespół skupił się na tworzeniu własnej muzyki. Początkowo grupa funkcjonowała bez wokalisty i po prawie 2 letnim okresie bezowocnych poszukiwań gardłowego funkcję tą objął gitarzysta zespołu. W tej roli absolutny debiut... Pod koniec 2006 roku zespól decyduje się na nagranie swojego pierwszego demo. Z powodu ograniczonych funduszy decyzja pada na samodzielną realizację materiału.

Na początku 2009 roku zespół rejestruje swój pierwszy album "Fear is the Key". Płyta zostaje wydana przez Propaganda Promotions jesienią tego samego roku.

W 2012 roku ukazał się album "Start to Exterminate", który na początku 2014 został wydany przez Defense Records.

Dyskografię zamyka „The Test That Divides Us All” wydany w 2017 ponownie przez Defense Records.

Rotengeist:

https://www.facebook.com/rotengeist/

http://www.rotengeist.pl

https://www.last.fm/pl/music/Rotengeist

MLWZ album na 15-lecie