10-lecie zespołu Half Light i wydarzenia z tym związane

Artur Chachlowski,

Toruński zespół electro-rockowy Half Light obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia. W związku z tym przez cały 2019 rok grupa będzie celebrować to ważne dla niej i słuchaczy wydarzenie.

Na jesieni br. ukaże się nowa płyta Half Light zatytułowana "(Nie)pokój Wolności", wcześniej natomiast muzycy będą publikować w sieci ambientowe wersje swoich wcześniejszych kompozycji. Pierwszą „Don't Lie” można już wysłuchać tutaj → https://youtu.be/WSA5bMqAIpk

Zespół planuje także serię urodzinowych koncertów.

Pierwszy z nich odbędzie się już 11 lutego w toruńskim HRPP Pamela o godzinie 19:00. Half Light zagra z zaprzyjaźnionym zespołem Lev Aaronov.

Half Light – grupa electro-rockowa powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light. Zespół określany jest mianem polskiego Depeche Mode.

Zespół wydał 6 albumów w tym 4 autorskie.

Utwory Half Light pojawiły się na prestiżowej Polish Airplay Płyty miały bardzo dobre recenzje w Polsce jak i zagranicą m. in. na portalach niemieckich, szwedzkich, belgijskich, rosyjskich oraz azjatyckich. Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych m.in. "Kawa czy herbata", "Pytanie na śniadanie", "Teleexpress", a także udzielił wywiadów w Polskim Radio Pr 1, Trójce, Radio WNET, RDC, Radiu PIK, Radiu Rzeszów i innych.

HalfLight koncert luty2018 830

 

https://www.facebook.com/halflightpl/

MLWZ album na 15-lecie