Nowy album Sonbird dostępny przedpremierowo w Tidal

Artur Chachlowski, Nowy album Sonbird dostępny przedpremierowo w Tidal

Od 8 lutego debiutancki album grupy Sonbird pt. "Głodny" dostępny jest przedpremierowo w serwisie Tidal. Po tym jak muzycy Sonbird zdradzili pierwsze szczegóły dotyczące ich długowyczekiwanej płyty, teraz odkrywają kolejne karty.

Dwa tygodnie przed fizyczną premierą, zespół dzieli się materiałem ze swojego debiutu, który ukazuje się nakładem Jazzboy Records. Płytę "Głodny" można odsłuchać w ekskluzywnej przedpremierze w serwisie TIDAL: tidal.com/browse/album/103206798

Na krążku znalazły się znane do tej pory single "Ląd", "Hel" czy tytułowy "Głodny" oraz nowe piosenki, których część można było już usłyszeć podczas koncertów. Nad całością czuwał Łukasz Olejarczyk, który jest producentem albumu. Autorem okładki jest Macio Moretti (współtwórca Mitch & Mitch, autor okładek, doceniony m.in. przez Korteza, HEY, BOKKĘ, Nosowską czy zespół Pustki). Płyta powstała dzięki wygranej w Festiwalu Supportów, a fundatorem nagrody są Polskie Koleje Linowe.

Album "Głodny" jest muzycznym zapisem dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego będzie chciało się wracać.

MLWZ album na 15-lecie