Ukazała się nowa płyta Jacka Zielińskiego i Skaldów

Artur Chachlowski, Ukazała się nowa płyta Jacka Zielińskiego i Skaldów

Nakładem Kameleon Records ukazała się bardzo wyczekiwana, premierowa płyta Jacka Zielińskiego i Skaldów pt. "Taki blues". Na dwóch płytach CD – wydanych w gustownym, błyszczącym digipacku z 20-stronicową książeczką – znalazła się potężna dawka bluesa, rocka i piosenki poetyckiej.

Album zawiera w większości nigdy niezarejestrowane kompozycje Jacka Zielińskiego, tworzone na przestrzeni wielu lat, z myślą o licznych przedsięwzięciach artystycznych.

Wielbiciele bardziej piosenkowego oblicza Skaldów znajdą tutaj kilka naprawdę najbardziej przebojowych utworów, jakie zespół nagrał od ponad 30 lat. Natomiast fanów dłuższych form muzycznych na pewno zadowoli ponad 24-minutowa suita – otwierająca drugi krążek.

"Taki blues" to w sumie 26 nagrań i prawie 90 minut muzyki. Album utrzymany jest w starym 'skaldowskim' stylu album podzielony został na 3 główne części.

Bluesy - to część najbardziej rockowa, nagrana z udziałem całego zespołu Skaldowie. Znajdziemy tutaj dużo improwizacji (w tym także wszechobecnej na płycie trąbki) i rasowych bluesowych melodii.

Piosenki - można w uproszczeniu nazwać najbardziej 'przebojowym' fragmentem albumu. Utrzymana w rytmie tanga Radość tańca w normalnych warunkach rynkowych powinna z miejsca stać się przebojem na miarę Nie domykajmy drzwi. Z kolei nawiązujące do muzyki góralskiej i cygańskiej Co za życie powinno z łatwością porwać słuchaczy jak niegdyś Dziś prawdziwych cyganów już nie ma.

Cały drugi krążek - zatytułowany Poezja to, jak sama nazwa wskazuje nagrania przesiąknięte klimatem krakowskiego środowiska poetyckiego z Piwnicą Pod Baranami na czele. Utwory te powstawały na przestrzeni wielu lat, a kilka z nich znamy jeszcze ze starych wersji Skaldów z przełomu lat 70. i 80. Znakomitym tekstom towarzyszy nietuzinkowa muzyka Jacka Zielińskiego. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że pierwsze 8 utworów zostało połączonych w formę długiej suity.

KUP CD (cena promocyjna) 40 zł

KUP CD w pakiecie z LP - Pieśń nad pieśniami (wersja deluxe) 90 zł

KUP CD w pakiecie z LP - Pieśń nad pieśniami (wersja standard) 70 zł

MLWZ album na 15-lecie