Nowe wieści z obozu Sabaton

Artur Chachlowski, Nowe wieści z obozu Sabaton

Gwiazda Mystic Festival, szwedzcy metalowcy z grupy Sabaton ujawnili tytuł i okładkę swojego nowego albumu studyjnego, który zostanie wydany latem 2019 roku. Dziewiąty album zespołu "The Great War" ukaże się 19 lipca, tuż przed dwudziestą rocznicą powstania zespołu i będzie koncept albumem dotyczącym I wojny światowej. 

Zespół rozpoczął prace nad płytą dokładnie 100 lat po zakończeniu pierwszej wojny światowej. Nagrania trwały trzy miesiące, a produkcją zajął się długoletni producent i przyjaciel zespołu, Jonas Kjellgren (w studio Black Loungue). Mastering powierzono Maorowi Appelbaumowi, a okładkę po raz kolejny stworzył Peter Sallaí.

Zespół komentuje pomysł konceptu "The Great War": „Nie po raz pierwszy tworzymy utwory osadzone w realiach pierwszej wojny światowej, ale teraz czuliśmy, że nadszedł czas, ażeby stworzyć album koncepcyjny na ten temat”.

Ponadto abaton opublikował specjalny trailer, ujawniając więcej szczegółów na temat grafiki zdobiącej album:

https://youtu.be/HCZP1-JsD0M

Oprócz nowej płyty Szwedzi postanowili uczcić dwudziestolecie działalności zainaugurowaniem Sabaton History Channel. To wyjątkowa współpraca pomiędzy samym zespołem i historykami Indy Neidell i Timeghostem, którzy w interesujący sposób opowiadają historie o wojnach, bitwach i bohaterach utworów SABATON.

https://www.youtube.com/channel/UCaG4CBbZih6nLzD08bTBGfw

Już 26 czerwca Sabaton wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie jako gwiazda tegorocznej edycji Mystic Festival. Będzie to jedyna okazja, żeby zobaczyć zespół w tym roku w naszym kraju.

Bilety na Mystic Festival są dostępne na www.mysticfestival.pl oraz www.eventim.pl

MLWZ album na 15-lecie