Grupa Sonbird wygrywa eliminacje do Debiutów 2019 w Opolu

Artur Chachlowski, Grupa Sonbird wygrywa eliminacje do Debiutów 2019 w Opolu

Zespół Sonbird z utworem "Niepoważny" wygrał eliminacje do tegorocznych Debiutów na Festiwalu w Opolu. 

Spośród 150 piosenek nadesłanych do konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wybrano 10, które zakwalifikowano do drugiego etapu. Następnie jury w składzie Daria Zawiałow, Bartek Chaciński, Robert Kurpisz i Agnieszka Jurowicz wybrało zwycięzce, który zagra podczas koncertu Debiutów na Festiwalu w Opolu.

Sonbird uzyskali 24 punkty i jednocześnie zostali pierwszym ogłoszonym zespołem, który wystąpi na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej.

"Trzymam mocno kciuki za tych chłopaków, kibicuję im już od jakiegoś czasu. Mają w sobie niepowtarzalną charyzmę, są super." - Daria Zawiałow

"W pełni rozwinięty zespół, z własnym pomysłem na brzmienie - ciekawe połączenie gitarowego grania z elektropopem. Świeża krew!" - Robert Kurpisz

Sonbird wystąpią w Opolu z piosenką "Niepoważny", która promuje ich debiutancki album "Głodny". Obraz do "Niepoważnego" w reżyserii Przemysława Filipowicza, według scenariusza Artura Michalika, opowiada o niewygodnej relacji. Bohaterami historii są nauczycielka oraz zafascynowany w niej uczeń, który jest nad wyraz poważny jak na swój młody wiek. W rolach głównych wystąpiła aktorka Daria Polasik-Bułka z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz Oliwier Gutowski. Zdjęcia głównie realizowane były w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. 

Teledysk można obejrzeć tutaj:

 

MLWZ album na 15-lecie